Наказ Азарова знизити кредитні ставки для бізнесу нейздійсненний - експерт

Керуючий партнер інвестиційної компанії Capital Times Ерік Найман, написав на своїй сторінці в Facebook, що пропозиція уряду щодо зниження ставок за кредитами для бізнесу до 14% річних до кінця року нездійсненна.

Про це повідомляє УНІАН.

"Пропозиція прем'єр-міністра знизити до кінця вже поточного року процентні ставки за кредитами до 14% виглядає навіть не смішно, а сумно, тому що відображає нерозуміння моделі фінансового ринку України тими людьми, хто підсунув таку "папірець-заяву" прем'єр-міністру", - написав Найман.

За його словами, для кредитування під 14% у гривні банки повинні залучати депозити в гривні не дорожче 10%.

"А хто понесе в банки депозити за такою ставкою? Та ще в кінці року? Тим більше якщо врахувати, що українські євробонди у доларах торгуються з прибутковістю вище 10%", - пояснив експерт.

"Не варто забувати, що українські банки ще рік-два будуть продовжувати процес зниження рівня закредитованості, тобто повернення до норми, коли кожна або майже кожна гривня виданих кредитів буде забезпечена депозитами", - прогнозує Найман.

За його оцінками, незважаючи на швидке заповнення дефіциту депозитної бази останнім часом, вона все ще залишається недостатньою.

"Кредити покриваються за рахунок інших пасивів, що вважається в усьому банківському світі високо ризикованим короткостроковим відхиленням", - додав експерт.

Як повідомлялось, прем'єр-міністр України Микола Азаров піддав різкій критиці банки за "споживчу" модель участі в економіці.Коментарі

Додати коментар


Лазарчук Іван

Нещодавно Нацбанк ще знизив облікову ставку з 7,5% до 7%. Це повинно створити підґрунтя для зниження відсотків по кредитам. До того ж у цьому році побільшало депозитів, тому й кредитів повинно бути більше.

ГОЛОВНЕ на 11 липня 2020, 20:27

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.