Митний союз ухвалив рішення про приєднання Вірменії та Киргизії

Митний союз ухвалив рішення про включення до свого складу, а також до Єдиного економічного простору Вірменії та Киргизії.

Таке рішення країни-члени МС прийняли за підсумками засідання Вищої Євразійської економічної ради на рівні глав держав у Мінську вчора, 24 жовтня, повідомляє УНІАН.

"Ми підтримали намір Вірменії та Киргизії приєднатися до нашого інтеграційного проекту", - сказав з цього приводу президент РФ Володимир Путін.

За його словами, було також домовлено про створення робочої групи, "якій поставлено завдання в найкоротші терміни підготувати відповідну "дорожню карту".

Путін також повідомив, що договір про Євразійський економічний союз входить у фінальну стадію.

За підсумками роботи ради лідери країн МС також підписали Угоду про порядок переміщення наркотичних засобів, психотропних речовин та їх прекурсорів речовин по території МС.

Крім того, на засіданні було затверджено ще сім документів, йдеться в повідомленні.

Як відомо, Вища Євразійська економічна рада є виконавчим органом Митного союзу.

Як повідомлялось, президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв заявив вчора на засіданні Вищої Євразійської економічної ради, що до Митного союзу хоче приєднатись Туреччина.

В ході роботи ради відбулась також зустріч президента Віктора Януковича з президентом Росії Путіним.

По завершенні роботи ради Путін заявив, що він поважає вибір України на користь інтеграції з ЄС і не перешкоджатиме цьому. Однак, за його словами, приєднання України до МС стає в такому випадку неможливим.

Напередодні зустрічі лідерів країн МС президент Білорусі Олександр Лукашенко заявляв, що хотів би бачити серед учасників "клубу" й Україну.

Однак, як відомо, українська сторона наполягає на співпраці з МС в рамках 3+1.

Як заявив нещодавно президент Янукович, Україна вже почала виступати в ролі спостерігача в МС.

Відомо, що Вірменія планувала парафувати угоду про асоціацію з ЄС, але пізніше під економічним тиском заявила, що увійде до Митного союзу.

Як відомо, Митний союз було створено в 2010 році. До нього входять Росія, Білорусія і Казахстан.

Відомо також, що на саміті Східного партнерства в литовському Вільнюсі в листопаді цього року Україна планує підписати Угоду про асоціацію з ЄС, а Молдова та Грузія планують парафувати подібні угоди.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 червня 2022, 16:22

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.