Президент просить Раду погодитись на допомогу від ЄС на суму 610 мільйонів

Президент Віктор Янукович подав на розгляд парламенту проект закону про ратифікацію Меморандуму щодо надання Євросоюзом макрофінансової допомоги Україні у сумі 610 мільйонів євро.

Відповідний проект №0050 зареєстрований у парламенті 23 жовтня 2013 року й оприлюднений на порталі Верховної Ради.

Згідно з меморандумом планується надання допомоги для поліпшення платіжного балансу країни.

Допомогу планується надати чотирма траншами у сумі 100, 10, 250 та 250 мільйонів євро.

Як зазначається, період між наданням траншів становитиме не менше 3 місяців.

"Відсоткова ставка запозичення на 15 років прогнозується як прийнятна, проте буде відома тільки під час виходу Європейської Комісії, що має найвищий кредитний рейтинг, на зовнішній ринок запозичень для отримання коштів, що перераховуватимуться Україні за тією ж кредитною ставкою", - йдеться в пояснювальній записці до документу.

Передбачається, що перший транш допомоги буде виділено після ратифікації Меморандуму парламентом за умови отримання Україною кредиту від МВФ.

Наступні транші надаватимуться за результатами виконання урядом України визначених у Меморандумі критеріїв у сферах управління державними фінансами, торгівлі, енергетики, а також реалізації податкової політики та політики у фінансовому секторі.

Серед іншого, Україна має схвалити Національну стратегію щодо запобігання та протидії корупції, утримуватися від заходів, які порушують зовнішню торгівлю і повною мірою виконувати зобов'язання України перед СОТ.

Як повідомлялось, МВФ очікує висновків своєї місії, яка протягом 17-29 жовтня працює в Україні, для прийняття рішень щодо надання кредиту в обсязі близько 15 мільярдів доларів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 10 серпня 2020, 2:45

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.