В 2014 році Україна головуватиме в Європейському енергетичному співтоваристві

Як заявив міністр енергетики Едуард Ставицький, наступного року Україна головуватиме в Європейському енергетичному співтоваристві.

Про це міністр сказав після переговорів у Брюсселі з Єврокомісаром з питань енергетики Гюнтером Оттінгером, повідомляє УНІАН.

"Ми хотіли б використати своє головування для лібералізації ринку газу в Центральній і Східній Європі і побудови центральноєвропейського хаба на основі наших сховищ, розміщених у Західній Україні", - сказав Ставицький.

Він також додав, що в України є можливість зберігати в сховищах до 50 мільярдів кубів газу.

"Цей газ зможе бути використаний як для економіки України, так і для економіки Європи", - сказав він.

Також Ставицький повідомив, що на сьогодні Україна вже практично домовилась зі Словаччиною щодо реверсних поставок газу.

"Ми відпрацювали питання щодо реверсу через територію Словаччини. Там залишилося одне технічне питання, яке ми вирішимо впродовж листопада, і в нас відкриється ще один маршрут", - сказав Ставицький.

За його словами, угода зі Словаччиною дозволить отримувати не менше 10 мільярдів кубометрів газу.

Як повідомлялось, Ставицький також повідомив про відкриття нового шляху поставок газу до України з Хорватії через територію Угорщини.

Він зазначив, що це дуже сильний крок не тільки в плані диверсифікації маршрутів до України, але і зміцнення енергобезпеки всієї Європи.

Як відомо, Україна почала постачати газ з Євросоюзу з листопада 2012 року.

Відомо також, що Україна домагається підписання нової угоди між "Укртрансгазом" і оператором словацької ГТС Eustream щодо віртуального реверсу газу.

В січні-вересні цього року Україна отримала реверсом через Польщу й Угорщину близько 1,5 мільярда кубометрів газу (це близько 3% загальних потреб країни).

Як повідомлялось, вчора оператор української ГТС "Укртрансгаз" отримав статус учасника-спостерігача в Європейській мережі операторів газотранспортних систем (ENTSOG).

Як відомо, Європейське енергетичне співтовариство (ЄЕС) було засноване у 2006 році строком на десять років.

На сьогодні, угоду щодо діяльності ЄЕС підписано між Євросоюзом і ще дев'ятьма країнами: Албанією, Боснією і Герцеговиною, Хорватією, Македонією, Молдовою, Чорногорією, Сербією, Косово та Україною.

Вірменія, Грузія, Норвегія та Туреччина мають в ЄЕС статус спостерігачів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 листопада 2020, 23:56

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.