Депозитні ставки зростуть?

Українські банки до кінця цього року можуть підвищити ставки за депозитами.

Так вважають деякі експерти банківської сфери, пише ТСН.

На сьогодні середня прибутковість вкладів за даними агентства Thompson Reuters становить близько 17,5% для вкладів у гривні та 7% - для долара.

При цьому, як зазначається, ще на початку року ставки становили, відповідно, 19,4% в гривні й 7,8% в доларах.

За словами заступника голови Нацбанку Бориса Приходька, з початку року ставка на тримісячні вклади в гривні впала на 4,77%, на шестимісячні - на 3%, а довгострокові - на 1,92%.

Однак, як пише видання, українські банки все одно лідирують у символічному рейтингу найбільш щедрих фінустанов світу від marketwatch.com.

Як зазначається, більші за українські ставки за депозитами мають хіба що аргентинські банки - там пропонують депозити в національній валюті під 22%.

"Щедрість українських банків пояснюється низьким рівнем довіри населення до гривні, - пише видання. - Адже під час зниження відсотків за гривневим депозитом вкладники в кращому випадку переведуть кошти на валютний депозит, а в гіршому - взагалі заберуть гроші".

Як пояснила директор департаменту розвитку роздрібного бізнесу банку "Національний кредит" Наталія Аннікова, щоб утримати вкладників від переказу коштів у валюту або взагалі відходу, банки підвищують ставки за депозитами.

Крім того, штовхають депозитні ставки вгору і конкуренція разом з дефіцитом фінансових ресурсів.

"Всі ці фактори не дозволять банкам значно знижувати ставки за вкладами в короткостроковій і середньостроковій перспективі", - пише видання.

Як зазначається, найближчим часом ставки по депозитам можуть підрости.

"Середня ставка за валютою навряд чи зросте більше ніж до 8-9%, а от відсотки за вкладами у гривні в листопаді-грудні і зовсім можуть досягти 20%, деякі банки запропонують прибутковість аж до 25%", - пише видання.

"У найсміливіших сподіваннях можна припустити, що, враховуючи також і макроекономічну ситуацію, ставки за такими внесками можуть підскочити до 22-25%", - прогнозує, зокрема, директор з маркетингу та розвитку продуктів Platinum Bank Анджей Олійник.

В той же час, директор департаменту роздрібного бізнесу Укрінбанку Тетяна Коренська вважає, що "до кінця зими гривня буде коштувати 16-17%".

"У порівнянні з цим рівнем нинішні депозити під 18-19% здаються істотною перевагою", - зазначила вона.

Видання додає, що за даними НБУ у вересні українці поклали на гривневі депозити строком понад два роки - 898 мільйонів гривень.

Це рекордний обсяг "довгих" вкладень за останні п'ять років - востаннє населення наважилося вкласти більше у вересні 2008 року (934 мільйони гривень).

Як повідомлялось, за даними НБУ, на 1 жовтня в банках України знаходилось 422,5 мільярда гривень депозитів фізосіб і 220 мільярдів гривень - юросіб.

З початку року депозити фізосіб зросли на 57,8 мільярда гривень (14%), в той час як депозити юросіб зросли на 17,4 мільярда гривень (8%).

Також повідомлялось, що сукупний прибуток банківської системи України в січні-вересні становив 1,732 мільярда гривень, що на 37,6% нижче за аналогічний торішній показник.

За станом на 1 жовтня 2013 року банківську ліцензію НБУ на здійснення банківської діяльності мав 181 банк України (один із яких мав ліцензію санаційного банку), тоді як на початок року в Україні налічувалось 176 банків.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 грудня 2021, 4:21

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.