Інспекція Росспоживнагляду порушила міжнародне законодавство - асоціація кондитерів

Від'їзд інспекції Росспоживнагляду після перевірки українських фабрик кондитерської корпорації Roshen без надання підприємству акта перевірки порушує міжнародне та російське законодавство.

Так вважають в асоціації "Укркондпром", повідомляє УНІАН.

"Це є прямим порушенням міжнародного і російського законодавства, що регламентує процедури інспекції", - зазначив з цього приводу голова асоціації Олександр Балдинюк.

Зокрема, за його словами, згідно з російськими нормативними документами, акт перевірки оформлюється безпосередньо після її завершення.

При цьому підприємство, яке зазнає перевірки, має право внести свої заперечення щодо положень акта, підписати його і одержати копію цього документа.

"Ми стурбовані тим, що таке порушення процедур інспекції може свідчити про бажання деяких російських чиновників затягнути процес відкриття російського ринку для продукції корпорації Roshen", - зазначив голова асоціації.

"Укркондпром" також підкреслив, що під час перевірок інспекторами Росспоживнагляду українських фабрик не було виявлено жодних системних порушень.

"Інспектори дуже ретельно шукали порушення на фабриках Roshen, але нічого істотного не змогли знайти", - наголосив Балдинюк.

За його словами, інспекція навпаки підтвердила високий рівень організації виробництва, а також належний контроль за якістю і безпекою продукції.

Як відомо, протягом цього тижня тривала інспекція Росспоживнаглядом кондитерських фабрик корпорації Roshen.

Однак, як повідомив перший заступник міністра аграрної політики Іван Бісюк, Росспоживнагляд завершив інспекцію, не озвучивши своїх висновків.

Висновки Росспоживнагляду були необхідні для подальших дій щодо відновлення поставок продукції Roshen до Росії.

Міністр агрополітики Микола Присяжнюк сподівався, що ці поставки після інспекції Росспоживнагляду відновляться вже з 1 листопада.

Відомо, що інспекція фабрик Roshen була ключовою умовою в переговорах Присяжнюка з керівництвом Росспоживнагляду для відновлення поставок.

Однак, тепер уже екс-глава Росспоживнагляду Геннадій Онищенко, перебуваючи в Україні для вирішення питань з Roshen в середині жовтня заявив, що його не хвилює швидке повернення Roshen на російський ринок.

Разом з тим, Присяжнюк заявляв на тижні, що у складі робочої комісії Росспоживнагляду присутні представники російських кондитерських компаній, що викликало підозри про промисловий шпіонаж.

Відомо, що Онищенко 23 жовтня був звільнений від обов'язків голови Росспоживнагляду у зв'язку із закінченням терміну договору і призначений помічником голови уряду РФ.

Як відомо, 29 липня глава Росспоживнагляду Онищенко заборонив постачання в Росію продукції компанії Roshen.

В Україні діють чотири фабрики Roshen - київська, вінницька, маріупольська і кременчуцька.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 09 серпня 2020, 23:38

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.