Колесніков: продуктивність праці в Україні вп'ятеро нижча, ніж в США

Екс-віце-прем'єр, а нині народний депутат від Партії регіонів Борис Колесніков однією з головних проблем вітчизняної економіки вважає низьку продуктивність праці українців.

Про це він розповів в інтерв'ю виданню "Дзеркало тижня. Україна".

Зокрема, Колесніков зазначив, що продуктивність праці в Україні дорівнює 19% від продуктивності праці в США, 22-25% - від рівня у Західній Європі, 29-31% від продуктивності праці у Східній Європі.

"Це говорить про те, що ми працюємо в 3,5 рази гірше, ніж у Східній Європі, в чотири рази гірше, ніж у Західній, і у п'ять разів гірше, ніж в США", - зазначив Колесніков.

"Відповідно, якщо ви зарплату в 450 доларів помножите на 5, то отримаєте зарплату в 2250 доларів, яку міг би отримувати українець, якби працював з такою ж продуктивністю, як американець", - додав він.

Однак, за словами депутата, у цьому винні не самі українці, а відсутність засобів виробництва.

"Якщо ви робите глиняний горщик, а гончарний круг один, то скільки б ви не працювали, хоч цілу добу, але горщиків більше не стане, поки завод не відкриється", - підмітив Колесніков.

Він додав, що точно так ж ситуація і загалом в економіці. "Потрібні інвестиції, а інвестиції - це довіра до країни. Без величезних інвестицій ми не досягнемо рівня продуктивності праці навіть східноєвропейських країн", - зазначив Колесніков.

Разом з тим, Колесніков запевнив в інтерв'ю, що його роль в проекті по закупівлі скандальних поїздів Hyundai "була мінімальною", проте опоненти використовували це для його дискредитації.

"Розумієте, коли людина щось робить, то завжди є прихильники, а є опоненти. На здоров'я. Ось з Hyundai спланували пряму акцію по дискредитації під керівництвом одного з наших однопартійців", - сказав Колесніков.

За його словами, всі експертизи показали, що у невдалому старті цих поїздів на 70% винна залізниця, а на 30% - компанія Hyundai.

Тим не менш, регіонал висловив упевненість, що якби сьогодні треба було знову обирати, то він все одно обрав би Hyundai або Škoda.

Як відомо, Колесніков як віце-прем'єр курував підготовку до проведення Євро-2012.

За цей час, фірма "Альтком", яку пов'язують з Колесниковим, отримала багато інфраструктурних замовлень.

Загалом, за останні п'ять років ця фірма отримала підрядів на загальну суму 13,1 мільярда гривень.

Як повідомлялось, на 1 липня 2013 року весь обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в Україну, становив 55,318 мільярда доларів.

При цьому, інвестиції в Україну з трьох найбільших офшорів - Кіпру, Британських Віргінських островів і Белізу становили 21,35 мільярда доларів (38,6% всіх прямих іноземних інвестицій).

Як відомо, обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну в серпні цього року порівняно з липнем знизився на 73,1% - до 320 мільйонів доларів.

Всього за 8 місяців цього року обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну становив 2,513 мільярда доларів проти 4,283 за відповідний період 2012 року (-41,4%).Коментарі

Додати коментар


прадід

Такі порівняння не коректні, а головне, політично блудливі. Таким КАЛЄСНІКОВИМ красти менше треба, тоді й про справжні продуктивність праці матимете правдиву інформацію.

ГОЛОВНЕ на 24 жовтня 2020, 3:56

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.