Експерт: бюджет в цьому році недоотримає 45 мільярдів, а в наступному - проблем ще побільшає

Екс-міністр фінансів Ігор Уманський вважає, що держбюджет України у цьому році недоотримає в дохідній частині близько 40–45 мільярдів гривень порівняно із планом.

Про це він сказав в коментарі виданню "Дзеркало тижня. Україна".

"За моїми останніми оцінками, держбюджет України у 2013 році недоотримає в дохідній частині близько 40-45 мільярдів гривень порівняно із запланованим обсягом", - сказав Уманський.

На його думку, одна з причин цього те, що "замість очікуваної інфляції у 4,8%, що закладалася при розрахунку бюджету, маємо за підсумками минулого місяця дефляцію у 0,5% у річному вимірі".

А крім того, вплив недоотримання казною коштів матиме негативний показник ВВП.

"Прогноз зростання ВВП на 2013 рік - 3,4%, тоді як по факту за півроку було зафіксовано падіння на рівні близько 1,3%", - підкреслив екс-урядовець.

За його словами, в уряді цю проблему розуміють, саме тому "так активно просували законодавчі ініціативи, пов'язані із запровадженням казначейських вексельних зобов'язань".

На думку Уманського, це означатиме, що "видатки цього року фінансуватимуться за рахунок доходів у майбутніх періодах".

Водночас, він зазначив, що уряд ще має запас можливостей для емісії гривневого ресурсу НБУ.

"І за бажання протягти цей рік без якихось надто серйозних потрясінь уряд зможе", - сказав він, додавши, що це означатиме, що всі проблеми "перекочують у наступний рік".

Причому, на його думку, ці проблеми можуть бути підсилені намірами підвищити соціальні видатки з бюджету напередодні президентських виборів 2015 року.

"Щоб виправити ситуацію, Україні вкрай важливо прийняти ряд законів і рішень, які привели б до підвищення надходжень до бюджету", - вважає експерт.

Перш за все, на його думку, це стосується "стимулювання процесів детінізації економіки, за які відповідає Міністерство доходів і зборів".

Крім того, за його словами, досить значний ефект для бюджету матиме впровадження Міндоходів ініціативи щодо використання електронної контрольної стрічки для касових апаратів.

"Це справді необхідний крок, який був мрією не одного уряду. Проте це починання слід обов'язково запроваджувати в повному обсязі і для всіх суб'єктів господарювання без винятків, починаючи з таксі і закінчуючи торгівлею на ринках", - додав Уманський.

Як повідомлялось, Кабінет Міністрів встановив граничний обсяг видачі фінансових казначейських векселів у сумі 19,9 мільярда гривень.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 04 березня 2021, 10:54

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.