Держслужба запропонувала створити ради для врегулювання податкових суперечок

Держслужба підприємництва просуває ідею створення апеляційної ради для врегулювання податкових суперечок.

Про це пише "Комерсант-Україна".

"Колегіальний орган, що складається з чиновників і представників громадських організацій, запропоновано вже в 2014 році зробити останньою досудовою інстанцією для бізнесу при оскарженні рішень Міністерства доходів і зборів", - пише видання.

Ініціатор ідеї - Державна служба з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва планує втілити її шляхом внесення змін до Податкового кодексу.

Як зазначається, наразі бізнес використовує досудове (адміністративне) оспорювання рішень всіх рівнів Міністерства доходів і зборів - від районної податкової інспекції до центрального апарату.

Однак, "звертаючись зі скаргами на рішення податківців, підприємці, як правило, отримують упереджений необ'єктивний розгляд справ", стверджують в Держслужбі підприємництва.

Саме тому вони хочуть створити орган досудового розгляду рішень Міндоходов.

"Новий механізм сприятиме попередженню податкових конфліктів, підвищить відповідальність посадових осіб при винесенні рішень, а також зменшить кількість незаконних рішень", - стверджують у службі.

Як передбачається, апеляційна рада як колегіальний орган формуватиметься з представників держорганів влади та всеукраїнських громадських організацій.

Серед них можуть бути представники Федерації роботодавців, Асоціації працівників, Аудиторської палати.

Однак, як зазначила виданню екс-глава Держкомпідприємництва Олександра Кужель, вона хоч і підтримує ідею, але вважає, що "за нинішньої влади та рівня корупції, реалізація механізму неможлива".

Так же і виконавчий директор "Європейської бізнес асоціації " Анна Дерев'янко підтримує ідею, "оскільки в судах складно шукати справедливості".

Але вона побоюється, що рада може стати для бізнесу таким же "баластом", як урядова антирейдерська комісія і рада інвесторів при президенті.

Раніше Держслужба підприємництва виступила з ініціативою скасувати копіювання сторінок паспортів при обміну валют.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 03 березня 2021, 16:39

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.