Прибутки "Мотор Січі" скоротились на третину

Єдиний в країні виробник авіадвигунів - компанія "Мотор Січ" за 9 місяців поточного року заробила 1,2 мільярда гривень, що на третину менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це пише "Комерсант-Україна".

Чистий дохід компанії у січні-вересні збільшився на 17,62% - до 5,9 мільярда гривень, валовий прибуток - на 8,98% до 2,5 мільярда гривень, однак, операційний прибуток скоротився на 33,94% - до 1,16 мільярда гривень.

"Ще в першому півріччі показник чистого прибутку не дотягував до рівня 2012 всього на 5%. Але тільки в III кварталі "Мотор Січ" отримала операційний збиток в 380 мільйонів гривень", - зазначив старший аналітик ІГ "АРТ -Капітал" Олексій Андрейченко.

Основний акціонер "Мотор Січі" В'ячеслав Богуслаєв розповів виданню, що збитки пов'язані з тим, що підприємство мало істотні витрати на технічне переоснащення.

"Ми задумали серйозну модернізацію. Але якщо в минулі роки оплата за поставку обладнання проводилася за фактом, то зараз замовник вимагає аванс", - пояснив Богуслаєв.

Як зазначається, зараз на "Мотор Січі" здійснюється програма модернізації виробництва авіадвигунів, а також налагоджується випуск вертольотів.

Значну частину доходів компанії приносять договори саме на виробництво двигунів для вертольотів.

"До кінця року "Мотор Січ" має поліпшити показники чистого прибутку, так як у підприємства традиційно великі замовлення на IV квартал", - вважає Андрій Беспятов з ІК Dragon Capital. Однак, на його думку, вийти на рівень 2012 року буде важко.

Раніше повідомлялось, що Богуслаєв критикував підписання Україною Угоди з ЄС. На його думку це згубно позначиться на високотехнологічних галузях економіки України.

"Мотор Січ" за підсумками 2012 року увійшла до числа найбільш прибуткових в країні.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 травня 2022, 8:41

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.