Суд дозволив Хмельницькому не віддавати Києву 10% житла на Печерську

Суд дозволив фірмі "Будспецсервіс" не передавати КМДА раніше погоджені 10% загальної площі будинків у житловому комплексі на столичному Печерську.

Про це свідчить постанова Вищого господарського суду України від 21 жовтня, повідомляють "Наші гроші".

Як зазначається, на початку липня 2005 року Київрада і "Будспецсервіс" уклали договір оренди земельної ділянки загальною площею 19,55 гектара для будівництва житлового кварталу на вулиці професора Підвисоцького у Печерському районі Києва.

Відповідно до договору фірма мала передати Головуправлінню житлового забезпечення КМДА 10% загальної площі будинків (крім службової).

Однак, у 2009 році фірма звернулася до Київради з проханням виключити з договору абзац щодо передачі цих 10% площі будинків. Того ж року фірма звернулася до судів з цього приводу.

У квітні 2012 року Госпсуд Києва задовольнив позов фірми, визнавши недійсним пункт про передачу Головуправлінню житлового забезпечення КМДА 10% площ.

Вищий господарський суд у жовтні цього року залишив це рішення без змін.

Суд мотивував своє рішення тим, що вказаний пункт договору суперечить законодавству. Зокрема, наприкінці 2008 року Закон "Про планування і забудову територій» був доповнений забороною вимагати від забудовника надання будь-яких послуг, у тому числі передачу житлових та нежитлових приміщень.

За даними видання, ТОВ "Будспецсервіс" було засноване у 2003 році компаніями "Мейнлайн Кепітал Інк" (Віргінські острови) та "Інвест-Фінанс" (Київ).

В той же час, як зазначає видання, на 19,55 гектарах землі на Печерську з 2007 року будується житловий комплекс "Новопечерські липки", автором якого є інвестиційно-девелоперська компанія UDP.

Ця компанія за даними Forbes належить народному депутату від Партії регіонів Василю Хмельницькому.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 березня 2021, 14:33

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.