Митний союз прийняв рішення, яке може ускладнити життя українським експортерам

Митний союз може підняти ставки мит на українську продукцію в разі підписання Україною угоди з ЄС.

Як пише "Комерсант-Україна", про це йдеться в рішенні Євразійської економічної комісії №41 від 24 жовтня.

Згідно з цим рішенням ЄЕК Митного союзу може в односторонньому порядку переглядати ставки мит відповідно до доповнення №6 до угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ) між країнами СНД.

У додатку №6 йдеться про те, що якщо участь однієї з країн угоди в аналогічних ЗВТ веде до зростання імпорту з такої країни в обсягах, які завдають шкоди або загрожують завдати шкоду промисловості МС, то держави-учасники МС залишають за собою право ввести мита на імпорт відповідних товарів з такої країни.

Таким чином, за додатком №6, замість "нульових" мит будуть ставки режиму найбільшого сприяння (закріплені при вступі Росії до СОТ).

Як зазначає видання, саме через наявність цієї норми в угоді про ЗВТ СНД Україна затягувала його ратифікацію.

Про те, що пільговий режим проходження українських товарів на ринок МС закінчиться, наголосив і глава МЗС РФ Сергій Лавров.

"Товари будуть користуватися режимом найбільшого сприяння на основі норм СОТ, але пільги, які додатково до цього режиму випливають з участі в договорі про ЗВТ в рамках СНД, звичайно, припинять свою дію", - сказав він.

Як зазначає видання, в українському уряді уточнюють, що формулювання цієї норми додатку настільки неконкретне, що його застосування порушить норми СОТ.

Зокрема, уповноважений уряду з питань європейської інтеграції Валерій П'ятницькій зауважив, що в цьому додатку немає чітко прописаної процедури, а отже, його норми можна двояко трактувати.

Разом з тим, уповноважений уряду щодо співпраці з РФ, країнами СНД і ЄврАзЕС Валерій Мунтян заявив виданню, що у МС немає підстав для перегляду ставок.

"Там вказано, що для такого перегляду потрібні вагомі підстави. Поки що їх немає - угода з ЄС ще не запрацювала. При цьому члени МС ще навіть не готові повідомити нас, по яких товарах вони побоюються значного росту українського імпорту", - пояснив він.

П'ятницькій зі свого боку додав, що дана норма МС може використовуватись з політичною метою.

При цьому джерело видання в уряді зазначає, що в разі застосування нової норми МС Україна має мало шансів її оспорити.

Як повідомлялось, за підсумками саміту ЄврАзЕС у Мінську 24 жовтня президент РФ Володимир Путін нагадав про додаток №6 і заявив, що у разі підписання Україною угоди з ЄС українські товари позбудуться пільг на російському ринку.

"Ми залишаємо за собою право використовувати протокол №6 Договору про ЗВТ, щоб свій ринок захистити. Це не означає, що ми будемо забороняти ввезення на російський ринок українських товарів, але це означає, що ці товари не будуть користуватися пільговим режимом у рамках зони вільної торгівлі", - сказав Путін.

Як відомо, під час засідання МС у Мінську відбулась зустріч Путіна з президентом Віктором Януковичем.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 27 жовтня 2020, 5:07

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.