"Нафтогаз" і ТКЕ в патовій ситуації через борги, "Газпром" і Фірташа - ЗМІ

В разі, якщо "Газпром" переведе поставки газу в Україну на передоплату, то "Нафтогаз" змушений буде подібну практику запровадити для теплопостачальних компаній (ТКЕ).

Про це пише "Комерсант-Україна" з посиланням на джерело в Міненерго.

Як зазначив співрозмовник видання, проблеми з оплатою російського газу пов'язані із заборгованістю ТКЕ перед "Нафтогазом", яка зараз становить 2,1 мільярда доларів.

При цьому більше половини суми - 1,27 мільярда доларів - це борги уряду перед ТКЕ в рамках субсидування тарифів на тепло.

За словами співрозмовника видання, якщо "Газпром" введе передоплату, то українська монополія буде змушена перейти на аналогічний режим роботи і з ТКЕ.

Як зазначається, ситуація посилюється тим, що минулого тижня парламент дозволив Кабміну субсидувати тарифи на тепло і водопостачання векселями.

ТКЕ вже заявили, що мають намір використовувати ці векселі для погашення заборгованості перед "Нафтогазом".

Таким чином, в "Нафтогазу", який і без цього знаходиться у вкрай важкому фінансовому становищі, не залишиться вільних коштів для закупівлі чергового обсягу газу у Росії.

І в свою чергу уряд, у якого теж немає коштів, адже уже пішли в обіг векселі, повинен буде десь знайти додаткові кошти для поповнення рахунків "Нафтогазу".

Видання додає, що проблеми "Нафтогазу" поглибив той факт, що в березні компанія вимушено поступилася Ostchem олігарха Дмитра Фірташа у праві продавати газ промисловим підприємствам.

"Тільки вони є платоспроможними споживачами, продажі палива яким приносять прибуток", - зауважує видання.

Як відзначив президент міжнародного енергетичного клубу Q-club Олександр Тодійчук, в України є лише два виходи зі становища - підвищення тарифів на тепло до економічно обґрунтованого рівня або повернення промислових споживачів "Нафтогазу".

На його думку, якщо "Нафтогаз" поверне собі промислових споживачів, то протягом двох місяців зможе акумулювати необхідні для розрахунку з Росією кошти.

Підвищувати ж тарифи напередодні президентських виборів, які заплановані на 2015 рік, президент Віктор Янукович навряд чи стане, вважає експерт.

Як повідомлялось, експерт Юрій Корольчук вважає, що через борг за газ Росія може припинити поставки газу в Україну, або ж перевести "Нафтогаз" на передоплату.

При цьому, "Нафтогазу" доведеться терміново віднайти більше 3 мільярдів доларів, яких у компанії, як зазначалось, немає.

Як відомо, вчора, 29 жовтня, голова "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що Київ досі не сплатив 882 мільйони доларів за поставлений у серпні російський газ, і контракт дозволяє перевести постачання на систему передоплати.

Раніше повідомлялось, що уряд доручив Міністерству фінансів при перегляді держбюджету-2013 збільшити витрати на покриття дефіциту "Нафтогазу" на 10,7 мільярда гривень.

Також повідомлялось, що компанія Фірташа у дуже сумнівний спосіб відсудила у НАК "Нафтогаз України" газу на 2 мільярди доларів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 червня 2020, 13:08

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.