МВФ критикує випуск векселів і рекомендує провести аудит банків України

Уряд спільно з експертами МВФ розроблять амбітний пакет заходів, покликаних вирішити ті проблеми, які зараз стоять перед Україною.

Про це йдеться в заяві МВФ за підсумками роботи його місії в Україні, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Влада країни розробляє пакет пропозицій щодо економічної політики, спрямований на коригування зовнішньоекономічних дисбалансів і активізацію економічного зростання", - йдеться в заяві.

При цьому зазначається, що "місія підкреслює необхідність забезпечити суттєвий прогрес за всіма зазначеними напрямами економічної політики".

Згідно із заявою, економіка України демонструє ознаки поліпшення, проте залишаються суттєві виклики.

"Обмежена гнучкість обмінного курсу, великий дефіцит бюджету і значні квазі-фіскальні втрати в енергетичному секторі зумовили суттєвий дефіцит рахунку поточних операцій і постійну втрату валютних резервів", - йдеться в заяві.

В МВФ вважають також, що жорстка монетарна політика та адміністративні заходи на підтримку обмінного курсу й надалі будуть стримувати інвестиції та гальмувати економічне зростання.

Крім того, в МВФ зазначають, що потреба у суттєвому зовнішньому фінансуванні є однією з найбільш слабких ланок економіки України.

Згідно із заявою, дефіцит бюджету сектору загальнодержавного управління за прогнозами має зрости в 2013 році до 5,75% ВВП, з якого близько 1,25% ВВП відповідає обсягу офіційно визнаної заборгованості з відшкодування ПДВ та фінансування інших витрат, які повинні бути оформлені нещодавно запровадженими векселями.

"Місія вітає поставлену владою мету погасити цю заборгованість, однак рекомендує робити це традиційними методами, оскільки використання векселів підірве фіскальні показники в наступні роки", - наголошується в заяві.

Також МВФ рекомендує скоротити персонал і зарплату в бюджетному секторі України.

Крім того, МВФ рекомендує Україні провести незалежний аудит банків України, щоб перевірити якість та відповідність класифікації позик, формування резервів і застави.

При цьому в МВФ вважають, що "довіра до банківської системи зросла".

Як відомо, місія МВФ на чолі з Миколою Георгієвим з 17 по 29 жовтня оцінювала макроекономічну ситуацію в Україні з тим, щоб в перспективі надати новий кредит у 15 мільярдів доларів.

Як повідомлялось, місія МВФ залишила в силі свої попередні умови щодо надання кредиту - підняти ціни на енергоресурси та "відпустити" гривню.

Також повідомлялось, що МВФ рекомендує українській владі відкласти зниження ставок ПДВ і податку на прибуток.

Як відомо, уряд планує випустити векселів на 20 мільярдів гривень.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 26 січня 2021, 17:16

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.