Експерти: після підписання Угоди про Асоціацію "покращення" одразу не настане

Навіть у випадку підписання Угоди про Асоціацію Україні доведеться самостійно вирішувати усі проблемні питання.

На цьому наголошують експерти, аналізуючи потенційні наслідки зближення з ЄС.

"Європа не буде виступати адвокатом України. Третій день пройшов після заяви "Газпрому", а реакції Брюсселя не послідкувало, ні Енерготоваритсва, ні енергокомісарів… Незалежно від сценарію, Україні доведеться відстоювати свої інтереси за двома векторами - і зі Сходом, і з Заходом", - наголосив незалежний експерт, екс-голова прес-служби "Нафтогаз України" Валентин Землянський.

Серед загроз для реального сектору від підписання Угоди про Асоціацію експерти виділяють негативні перспективи для машинобудування.

"Ми бачимо серйозні загрози для України в плані машинобудування, зокрема, можливості просування вітчизняної продукції на майданчиках Митного союзу. Не забувайте, що три четвертих експорту реалізується на території Російської федереації", - сказав виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

Водночас, на думку експерта, сільське господарство виграє від підписання документу.

Устенко також відзначив, що спекуляції на тему адаптації до техрегламентів ЄС не мають сенсу.

"Не мають сенсу дискусії на тему приєднання України до технічних регламентів і стандартів, що є на території ЄС, адже техрегламенти в Україні є нижчі як за європейські, так і за регламенти, що діятимуть з наступного року на території Митного союзу. Проблеми виникли б незалежно від того, в якому напрямі рухалася Україна", - пояснив він.

На переконання експерта, підписання Угоди про Асоціацію з ЄС може стати каталізатором для інституціональних змін в країн, які дозволять досягти більш високих темпів економічного зростання, однак лише у довгостроковій перспективі.

Аналітики підтвердили тезу, що Україні загрожують торгові обмеження з боку Росії у випадку підписання Угоди про Асоціацію з ЄС.

"Питання полягає лише в тому, якого рівня обмеження чекають Україну: чи це будуть обмеження на окремі товари, як продемонструвала ситуація з "Рошен", чи це буде глобальна, системна проблема", - сказав директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.

Що стосується наслідків від підписання документу для громадян, то на думку експертів, позитивний вплив відчуватиметься лише у довгостроковій перспективі.

Говорити про покращення рівень життя українців найближчим часом немає сенсу, адже між економіками України та ЄС існує величезний розрив, зауважив Устенко.

"ВВП на душу населення в Україні (за паритетом купівельної спроможності) становить 8 тисяч доларів, у ЄС цей показник сягає більше 30 тисяч доларів, на території Росії- близько 22-23 тисяч доларів", - розповів він.

На думку директора Research and Branding Group Євгена Копатька, нинішній настрій населення можна визначити поняттям "соціальний фаталізм", адже українці усвідомлюють, що підписання Угоди про Асоціацію з ЄС матиме не лише позитивні наслідки

"76% населення погоджуються з тезою, що стосунки України з Російською федерацією погіршаться", - зауважив він.

Як повідомлялося, в листопаді 2013 року Україна планує підписати з ЄС Угоду про Асоціацію. Документом передбачається і створення Зони вільної торгівлі з Євросоюзом.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 жовтня 2020, 18:49

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.