Експерт: "Газпром" викрив внутрішні проблеми України

Проблеми енергетичного сектору України можуть поглибитися не залежно від зовнішнього курсу держави.

Про це заявив незалежний експерт, екс-голова прес-служби "Нафтогаз України" Валентин Землянський.

"Останні події, пов'язані з "Газпромом" розкрили внутрішні проблеми України. Питання навіть не у взаємовідносинах "Нафтогазу" і " Газпрому", а чому у НАКу не знайшлося грошей", - сказав експерт.

Ця ситуація продемонструвала, що лібералізація ринку не забезпечила бажані результати для нафтогазового сектору, зауважив він.

"Нафтогаз" з 2011 року втратив монополію на поставку газу промисловості, на НАКу залишилися бюджетники, яким постачається газ за заниженими тарифами. Якщо компанія продає товар утричі дешевше, зрозуміло, що вона буде збитковою", - сказав він.

Експерт відзначив, що в Україні під час імплементації другого Енергетичного пакету не була розроблена програма для стабілізації на внутрішньому ринку газу.

Землянський переконаний, що тарифи до виборів не піднімуться, а тому, наголошує він, уряд повинен запропонувати компенсаторні механізми для "Нафтогазу", який бере на себе соціальне навантаження.

Наступною проблемою сектору, на думку Землянського, є відсутність програми реформування житлово-комунального господарства.

"Та найбільш плачевним моментом є нерозбірливість України під часті участі в енергетичних проектах під егідою ЄС", - наголосив він.

Яскравим прикладом, як зауважив експерт, є ситуація з LNG- терміналом.

Землянський також додав, що у випадку підписання Угоди про Асоціацію з ЄС Україні не вдасться уникнути вирішення питання підвищення тарифів.

"Вся фінансова допомога ЄС прив'язана до відновлення співпраці з МВФ. Як відомо, МВФ вимагає привести у відповідність до ринкових цін тарифи на газ, тепло та електроенергію", - нагадав експерт.

Як повідомлялося, 29 жовтня, голова "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що Київ досі не сплатив 882 мільйони доларів за поставлений у серпні російський газ, а тому Росія може перевести постачання на систему передоплати.

Експерти відзначають, що "Газпромом" через борг взагалі може припинити поставки газу Україні.

На наступний день після заяви Міллера міністр енергетики України Едуард Ставицький заявив, що Україна сьогодні-завтра шляхом переговорів із Росією має намір розв'язати ситуацію з оплатою за газ, закуплений у "Газпрому", і зараз у Москві перебуває делегація "Нафтогазу".

Втім, як повідомили ЗМІ, делегація "Нафтогазу України" не зустрічалася з керівництвом "Газпрому".

Пізніше стало відомо, що "Газпром" може перевести Україну на передоплату вже в грудні 2013 року.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 березня 2021, 15:56

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.