Нацбанк не відміняв паспортизацію валют

Інформація про те, що Нацбанк дозволив замість паспорту при обміні валют використовувати платіжні карти, виявилася не правдивою.

Про це "Реальній економіці" повідомило джерело в Нацбанку.

"Цю інформацію розповсюдило чимало ЗМІ з посиланням на члена правління банку Олександра Дубіхвіста. Але вона не відповідає дійсності, і банки мають вимагати паспорт при обміні валют. Ця норма залишається діючою", - сказав співрозмовник видання.

Як відомо, новина про відмову надавати паспорт при купівлі чи продажу валюти ґрунтувалась на словах Дубіхвоста.

Декілька днів тому він заявив, що Нацбанк підтримує розширення безготівкових каналів обміну валют і сьогодні нормативними актами дозволено проводити такий продаж валюти, а пластикова картка буде способом ідентифікації клієнта замість паспорта.

Його також підтримав директор асоціації банків-членів платіжних систем Олександр Карпов.

"Мова йде про те, щоб відмовитися від копіювання документів клієнтів для здійснення валютообмінних операцій з метою ідентифікації клієнтів, і заміни їх платіжними картами", - заявив він нещодавно.

Однак, джерело в Нацбанку зазначає, що слова чиновника з НБУ були просто не правильно потрактовані.

"Насправді картка буде використовуватись лише для безготівкової конвертації, коли, наприклад, клієнт знімає кошти з гривневого рахунку і переводить їх на валютний", - сказали у НБУ.

Хоча, як відомо, окремі банки дійсно використовують картки для ідентифікації клієнтів при готівковому обміні валют, ігноруючи вимоги НБУ.

"Так працює Приватбанк, але ми ж розуміємо, що він – "окрема республіка", і впливати на нього не можемо", - зізнався "РЕ" представник НБУ.

Як відомо, своєю постановою №278 від 23 вересня 2011 року Національний банк зобов'язав банки та обмінні пункти здійснювати документальну ідентифікацію фізосіб, які здійснюють валютообмінні операції.

Ідентифікатором виступає паспорт, з якого під час обмінної операції знімається копія, яка зберігається банком.

Як відомо, раніше глава Держпідприємництва Михайло Бродський попросив НБУ скасувати копіювання паспортів при обміні валют.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 27 січня 2021, 21:05

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.