Німецькі журналісти закликали відмовитись від Google і Yahoo через шпигунство

Спілка журналістів Німеччини закликала співробітників ЗМІ відмовитися від використання в своїй роботі Google і Yahoo у зв'язку з інформацією про те, що спецслужби США можуть мати доступ до їх серверів.

Про це повідомляють "РіаНовості".

У четвер газета Washington Post повідомила з посиланням на документи, отримані від Едварда Сноудена, що Агентство національної безпеки США реалізує програму під кодовою назвою MUSCULAR.

"Ця програма дозволяє отримувати дані з дата-центрів по всьому світу, так що АНБ отримує доступ до сотень мільйонів облікових записів електронної пошти", - йдеться в повідомленні.

Водночас, Google і Yahoo заявили, що не надавали подібного доступу американським спецслужбам.

"Пошукування журналістів настільки ж конфіденційні, як і контактні дані інформаторів і зміст розмов з ними", - заявив голова спілки Міхаель Конкен. А тому спілка рекомендує журналістам не користуватися сервісами Google і Yahoo для пошуку в інтернеті і листування.

"Існують інші пошуковики та поштові служби, які вважаються більш безпечними", - зазначив Конкен.

Раніше глава АНБ Кіт Александер повідомив, що служба не має права на доступ до серверів компаній, і для того, щоб отримати подібні дані, необхідно отримати ордер суду.

Як відомо, скандал навколо дій спецслужб США розгорівся з новою силою після публікації в жовтні наданих Сноуденом даних про те, що американські спецслужби масово збирали метадані про дзвінки не тільки звичайних людей, але і як мінімум 35 глав держав, включаючи європейських (зокрема, канцлера Німеччини Анґелі Меркель).

Ряд країн ЄС вже зажадав від США роз'яснень з цього приводу. Як очікується, внутрішні перевірки пройдуть найближчим часом у всіх службах безпеки Євросоюзу.

Як повідомлялось, колишній співробітник американських спецслужб Едвард Сноуден знайшов роботу в Росії, де він отримав політичний притулок. Там він буде займатися підтримкою одного з найбільших російських сайтів (якого саме, поки не відомо).Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 26 листопада 2020, :15

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.