Експерт: ЗВТ з ЄС несе ризики для металургії та машинобудування

Майбутня Зона вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом враховує інтереси не усіх галузей економіки

Про це заявив директор аналітичної групи Da Vinci AG Анатолій Баронін, повідомляє "Реальна економіка".

"Як і у випадку переговорів стосовно СОТ, переговори стосовно ЗВТ з ЄС формувалися під визначений пул українських інвесторів. Безумовно у тексті угоди були пролобійовані інтереси не всіх галузей", - сказав він.

Експерт зауважив, що зараз український бізнес не має необхідних ресурсів, які необхідні для модернізації, що збільшує ризики у випадку створення ЗВТ з ЄС.

За словами Бароніна, можна провести аналогію з ситуацією довкола металургії під час кризи 2008 року.

"До 2007 року в секторі спостерігалися достатньо висока доходність, однак кошти не інвестувалися в модернізацію. Коли грянула криза 2008 року галузь змушена була звернутися за підтримкою до держави, що своєю чергою вплинуло на інші галузі", - зауважив аналітик.

Експерт наголосив, що ЄС має діаметрально протилежне бачення майбутнього галузі: якщо Україна допускає консервацію ситуації, то ЄС готовий скорочувати потужності та загальну підтримку конкурентоздатності металургійного сектору.

"Зважаючи на план дій ЄС щодо цієї галузі можна сказати, що ризики для української металургії будуть настільки високими, що сектор може скоротитися", - додав він.

Баронін переконаний, що у випадку створення ЗВТ з ЄС існують ризики і для розвитку українського машинобудування.

"Євросоюз має великі можливості для цієї галузі. У Франції виділяється біля 4 мільярдів євро підтримки на автомобілебудування, що забезпечує, наприклад, вищі зарплати", - сказав експерт.

Якщо не буде державної підтримки галузі, спрямованої, наприклад, на компенсацію кредитних ставок, то частка вітчизняного машинобудування на ринку буде скорочуватися, відзначив Баронін.

Як відомо, в листопаді 2013 року Україна планує підписати з ЄС Угоду про Асоціацію. Документом передбачається і створення Зони вільної торгівлі з Євросоюзом.

Як повідомлялося раніше, на думку екпертів Угода про Асоціацію не принесе позитивних результатів для української економіки у короткостроковій перспективі.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 грудня 2020, 3:56

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.