Митна служба РФ оголосила про "експеримент"

Федеральна митна служба оголосила про початок "експерименту" з митного транзиту без забезпечення для надійних, на її думку, російських автоперевізників.

Про це повідомляє "Прайм".

Розпочатий в середині вересня фактичний вихід Росії з працюючої на основі Митної конвенції ООН системи міжнародних дорожніх перевезень (МДП або TIR) вже призвів до пробок на кордоні з Україною. Через місяць вони можуть виникнути на інших ділянках західного кордону Росії.

Право на митний транзит без забезпечення у ФТС зможуть попросити лише великі російські автоперевізники, які не мають боргів перед митниками. При цьому претендент на спецстатус повинен буде переконати митників, що обов'язково виконає взяті на себе зобов'язання щодо сплати належних податків.

"Забезпечення сплати митних зборів, податків не надається у випадках, якщо митний орган має підстави вважати, що зобов'язання, взяті перед ним, будуть виконані" , - пише ФТС .

За оцінкою відомства, в експерименті зможуть взяти участь більше 500 російських транспортних компаній, на частку яких припадає основна частина перевезень товарів за процедурою митного транзиту.

Решті автоперевізників, зокрема всім іноземним, митний транзит доведеться гарантувати грошовими коштами, банківськими гарантіями та поручительством третіх осіб.

У рамках TIR гарантом сплати митних зборів на випадок, якщо автомобіль "загубиться" і не доїде до заявленого вантажоодержувача, виступає авторизоване Міжнародним союзом автомобільного транспорту національне об'єднання.

У Росії це - Асоціація міжнародних автоперевізників - АСМАП. Вона продає книжки міжнародних дорожніх перевезень - МДП, що дозволяють перевозити вантажі в опечатаних контейнерах, проходячи прикордонні процедури у спрощеному режимі. Але влітку ФТС звинуватила асоціацію в тому, що вона заборгувала бюджету 20 мільярдів рублів і вирішила припинити з нею співробітництво з 1 грудня.

З цього моменту Росія фактично вийде з TIR, але вже зараз книжки МДП не діють в чотирьох федеральних округах. З 14 вересня ФТС скасувала їх дію в Сибірському і Далекосхідному федеральних округах. З 24 вересня митниці перестали приймати книжки в Уральському федеральному окрузі, з 3 жовтня - в ​​Приволзькому федеральному окрузі.

А з 28 жовтня ФТС розповсюдила своє рішення на митні органи, підлеглі Південному митному управлінню, а також на Домодєдовську, Шереметьєвській і Внуковській митниці.

Як повідомлялось, кілька десятків фур скупчилися в середу в районі пункту пропуску автомобільного сполучення "Новоазовськ-Весело-Вознесенка" на кордоні України з Росією.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 18 червня 2019, 10:48

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.