"Уралкалій" не веде переговорів з "БКК"

Один з найбільших світових виробників калійних добрив "Уралкалій" не веде переговорів з Білоруссю про відновлення експортного союзу, який контролював близько 40 % ринку цієї продукції.

Про це повідомляє "ІТАР-ТАСС", посилаючись на агентство Bloomberg.

"Уралкалий" в кінці липня вийшов з "Білоруської калійної компанії", торгового СП з білоруським державним виробником калійних добрив "Білоруськалій", звинувативши його у продажу добрив в обхід СП.

У відповідь Білорусія 26 серпня заарештувала генерального директора "Уралкалія" Владислава Баумгертнера. Він був звинувачений у зловживанні повноваженнями і перебуває в Мінську під домашнім арештом.

Після розпаду російсько - білоруського картелю ціни на хлористий калій різко впали, і директор " Уралкалія" з продажу та маркетингу Олег Петров вважає, що через зниження цін світовий попит на ці добрива досягне десятирічного піку.

"Наступного року світовий попит на калій буде визначено рости і може досягти 58-60 мільйонів тонн Фермери задоволені нинішнім рівнем цін і не чекають подальшого зниження", - сказав Петров в інтерв'ю агентству Bloomberg.

У 2011 році попит на калій досяг 57 мілйьонів ​​тонн, що, за даними "Уралкалія", стало рекордом, щонайменше, з 2003 року. Цього року компанія очікує, що попит не перевищить 53-54 мільйона тонн.

Ціни на калій знижувалися з початку 2012 року, досягнувши у вересні орієнтовно 320 доларів за тонну, або приблизно трирічного мінімуму.

"Ми бачимо, що ринок оздоровився, і ціни на калій знаходяться на одному рівні в 320-330 доларів за тонну всюди від Китаю до Бразилії", - сказав Петров.

У наступному році очікується незначне зростання цін, яке може прискоритися в разі нової консолідації галузі, вважає експерт. Він додав, що "Уралкалій" не веде переговорів з Білоруссю про відновлення експортного союзу.

Нова стратегія "Уралкалія" працює, сказав Петров.

"Ми продали приблизно 850 тисяч тонн калію у вересні, а жовтень завершився на рівні 900 тисяч тонн" , - зазначив представник компанії.

За його словами, в жовтні близько 200 тисяч тонн було експортовано в Індію і стільки ж до Бразилії. Крім того, приблизно 150 тисяч тонн продано на російському ринку.

"У Китай по залізниці і морем також пішли великі обсяги" , - підкреслив він.

"Уралкалій" вважає, що ринок калію вже не паралізований, а до 1 січня всі основні виробники, включаючи "Білоруськалій", можуть досягти домовленостей за контрактами з Китаєм, найбільшим у світі споживачем калійних добрив, сказав Петров.

Як відомо, президенту Білорусії Олександру Лукашенко пропонували хабар у розмірі 5 мільярдів доларів за продаж "Білоруськалія" по низькій ціні.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 26 лютого 2021, 11:30

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.