Росія має претензії до Білорусі через український м'ясокомбінат

Россільгоспнагляд просить колег з Білорусі пояснити, як "проблемний" івано-франківський м'ясокомбінат опинився у списках постачальників до Митного союзу під двома номерами.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Будемо розбиратися з білоруськими колегами, чому цей м'ясокомбінат опинився в списках їхніх постачальників під іншим номером, такого бути не повинно", - заявив керівник Россільгоспнагляду Сергій Данкверт.

За його словами, в російських і білоруських списках номер підприємства-постачальника повинен бути однаковий. Інакше, на думку Данкверта, "потенційно небезпечна продукція" може потрапити до його країни.

"Наразі продукція Івано-Франківського м'ясокомбінату через виявлені порушення перебуває у нас під посиленим контролем. Якщо ми введемо обмеження на неї, то комбінат може продовжити поставки за білоруським списком, де він значиться під іншим номером", - пояснив глава Россільгоспнагляду.

За словами Данкверта, білоруські колеги навіть надали цьому м'ясокомбінату так званий режим розширеного виду діяльності.

"Але його запровадження можливе лише після обов'язкового узгодження між ветслужбами наших країн, а ми такого режиму не схвалювали", - уточнив він.

Як вважає Данкверт, те що трапилось, є "хитрощами перехідного періоду формування Митного союзу".

"В перехідний період можливо все, отож розбиратимемося, ліквідуватимемо лазівки для несумлінних постачальників, наводитимемо лад", - заявив він.

Як повідомлялось, Россільгоспнагляд хоче переглянути умови поставок української продукції тваринництва на російський ринок.

Раніше Россільгоспнагляд заявляв про претензії до м'яса птиці українського виробника.

Як відомо, у 2010 році Росія, Білорусь і Казахстан утворили Митний союз. Росія наполягає, щоб до МС увійшла Україна, однак ми маємо намір отримати асоційоване членство в ЄС, що виключає участь в МС,

Раніше президент Білорусі заявляв, що з повагою ставиться до майбутньої асоціації України з ЄС і вважає, що Білорусь в будь-якому разі знайде форми співпраці з Україною.

Також він заявляв, що асоціація України з ЄС може нашкодити Росії, але не Білорусі.

В той же час президент РФ більш категоричний щодо євроінтеграції України.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 лютого 2021, 12:54

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.