Уряд хоче повернути в Україну гроші Лазаренка й Тимошенко - ЗМІ

Уряд розпочав процедуру повернення в Україну грошей, які на думку урядовців, "незаконно відібрали у народу України" Павло Лазаренко і Юлія Тимошенко.

Про це пише газета "Сегодня" з посиланням на джерело в Кабміні.

Як зазначається, йдеться про суму в 4,1 мільярда гривень.

Левову частку цієї суми становлять 477 мільйонів доларів, які були заморожені на рахунках Павла Лазаренка в 2006-му, коли він був засуджений американським судом.

"Тоді екс-прем'єра засудили на 9 років за фінансові махінації і оштрафували на 10 мільйонів доларів, а доля 477 мільйонів доларів залишилася неясною", - пише видання.

До цих пір вважалося, що, швидше за все, ці кошти дістануться Департаменту юстиції США, проте, за словами джерела, український Кабмін вже подав клопотання з проханням повернути їх Україні.

"При цьому позиція Києва аж ніяк не безнадійна: аргументи позову слово в слово повторюють позицію прокурорів у 2006-му, на підставі якої Лазаренко був засуджений. А оскільки в Штатах діє прецедентне право, за логікою, рішення має бути на користь України", - пише видання.

Ще один позов, який Кабмін планує подати до суду Женеви, за інформацією джерела, стосується Юлії Тимошенко.

Цей позов пред'являється одному з швейцарських банків, який, за неофіційною інформацією, контролюється Павлом Лазаренком.

"Через цей банк, згідно з позовом, Тимошенко, очолюючи уряд у 2008-2010 роках, "відмивала гроші у великому обсязі, ...особисто отримуючи величезні суми державних грошей"", - пише видання.

Так, за словами джерела, в позові наводяться факти переведення екс-прем'єром сум в 44 мільйони доларів і 14 мільйонів доларів з рахунків її офшорної компанії на рахунки в банку.

"Правда, запитувана Кабміном сума скромніша - "всього" 25 мільйонів доларів, що залишилися на одному з рахунків", - пише видання.

Екс-адвокат Тимошенко - нардеп-бютівець Віктор Швець, вважає, що подібні позови безперспективні.

"Спроби прив'язати Тимошенко до грошей Лазаренка робилися не один раз, але американський суд чітко роз'яснив, що вона до них не має відношення. Тому всі питання тут можуть бути тільки до сторони Лазаренка", - сказав він.

Коментар Івана Лазаренка, брата екс-прем'єра, був лаконічним: "Я не володію інформацією з цього питання".

За словами джерела, Кабмін не має наміру зупинятися на зазначених клопотанні й позові.

Серед іншого він має намір претендувати на суму, яку виручать від продажу вілли Лазаренка в Каліфорнії площею 6 тисяч квадратних метрів.

"Цю віллу, яку компанія Dugsbery, пов'язана з екс-прем'єром, купила ще в 1998 -му за 7 мільйонів доларів, в жовтні нинішнього року каліфорнійський суд конфіскував", - пише видання.

Як зазначає джерело видання, Штатами та Швейцарією справа на обмежиться.

"Гроші шукають і в інших країнах, і мова йде про сотні мільйонів доларів", - додає видання.

Як повідомлялось, американська влада 8 жовтня цього року за рішенням суду конфіскувала віллу Павла Лазаренка в місті Новато, Каліфорнія.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 березня 2021, 17:53

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.