Київ і Харків - лідери за темпами зростання доходів середнього класу

Київ і Харків стали лідерами за темпами зростання реальних доходів середнього класу, а Дніпропетровськ і Донецьк - аутсайдери.

Про це свідчать результати спільного дослідження Forbes і аудиторсько-консалтингової компанії EY, присвяченого Індексу доходів середнього класу в Україні.

"Ще один важливий висновок - темпи зростання доходів середнього класу в нашій країні виявилися набагато скромніше очікувань", - пише видання за результатами дослідження.

У липні видання прогнозувало, що у 2013 році доходи середнього класу в цілому по Україні зростуть на 19% порівняно з 2007 роком і на 11 процентних пунктів (п.п.) перевищать рівень зарплат, що спостерігався в 2012-му.

Однак, нове дослідження показало скромніше зростання - плюс 14% порівняно з 2007-м і 6 п.п. зростання порівняно з 2012 роком.

Причина повільного зростання доходів середнього класу на думку аналітиків в складній економічній ситуації і нестабільності бізнес-середовища.

Як зазначається, найшвидше цьогоріч зростали реальні доходи у представників середнього класу найбільших міст країни.

Зарплати київських білих комірців за останній рік збільшилися на 5 п.п. - вони тепер на чверть вищі, ніж перед кризою.

У Дніпропетровську рівень зарплат зріс на 2 п.п. і досяг докризового рівня. Донецьк ще не досягнув цього рівня. Тоді як зарплати в Одесі, Львові, Харкові вже, відповідно, на 11%, 17% і 19% вищі, ніж у 2007 році.

Як зазначається, загалом, найкраще виглядає середній клас західних областей України.

"Їхні доходи в порівнянні з минулим роком не змінилися і сьогодні всього на 1% нижче, ніж до кризи", - пише видання й додає, що це може бути обумовлене низьким, порівняно з іншими регіонами, рівнем заробітних плат у 2007 році.

За даними дослідження, найповільніше зростають зарплати у фінансистів. "Разом з фахівцями з персоналу та по продажам це три професії, зарплати яких без урахування бонусів і премій до цих пір не відіграли втрати з часів кризи 2008 року", - пише видання.

Темпи зростання доходів працівників IT-сектора також далекі від рекордних - по Україні в цілому за рік їх зарплати зросли лише на 2 п.п. (у Києві - на 4 п.п.), і на 18% ( 26% у Києві) в порівнянні з 2007 роком.

Цілком передбачувана тенденція - це зростання зарплат фахівців технічного та логістичного напрямів (відповідно, 52% і 40% зростання в порівнянні з 2007 роком у Києві).

Видання пояснює, що для розрахунку індексу бралася методологія визначення середнього класу в Україні, розроблена компанією GFK. Згідно підходу компанії, при віднесенні людини до середнього класу враховується не тільки рівень його доходу, а й кілька нематеріальних факторів - таких як спосіб мислення, поведінки на ринках, освіта тощо.

Що стосується матеріальної частини, то за методикою Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, нижнім порогом доходів для середнього класу є п'ять прожиткових мінімумів, тобто 5540 гривень на особу.

Хоча GFK пропонує більш низький мінімальний поріг доходів для середнього класу - 4815 гривень на місяць на особу.

Оскільки компанія EY використовує інформацію про зарплати до оподаткування, то для розрахунку індексу враховувалися тільки посади, за якими рівень окладу становить не менше 5876 гривень на місяць до оподаткування.

Як повідомлялось, Мінсоцполітики готує заходи по стимулюванню зайнятості населення.

Також повідомлялось, що екс-віце-прем'єр Борис Колесніков вважає, що продуктивність праці українців в 5 разів нижча, ніж в США.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 жовтня 2020, 11:25

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.