ЄС не задіяний у переговорах України з МВФ - джерело

Європейський Союз не бере участі у переговорах між Україною та Міжнародним валютним фондом про можливе відновлення фінансування української економіки в обсязі близько 15 мільярдів доларів і не закликає Фонд надати нашій країні фінансову допомогу у разі економічного тиску на Україну з боку Росії.

Про це УНІАН повідомило високопоставлене джерело в Європейській комісії в Брюсселі.

"У ЄС немає іншої угоди про кредит stand-by для України, і тому ЄС не веде переговорів з МВФ про надання таких коштів. Природно, ми б хотіли, щоб Україна досягла порозуміння з МВФ якомога швидше, але ми не залучені в ці двосторонні переговори" , - сказало джерело, спростувавши, таким чином, раніше поширену інформацію про те, що ЄС бере активну участь у переговорах між Україною і МВФ.

При цьому, відповідаючи на питання, чи правда, що ЄС лобіює інтереси України перед МВФ на випадок економічного тиску з боку Росії, джерело підкреслило, що це не правда.

У той же час співрозмовник агентства нагадав, що у ЄС є своя програма кредитування української економіки в обсязі 610 мільйонів євро, умовою виконання якої є відновлення співпраці України з МВФ.

"У ЄС є кошти, виділені як макрофінансова допомога Україні у розмірі до 610 мільйонів євро. Проте ніяка частина цих коштів ще не виділена, оскільки умови Меморандуму про взаєморозуміння, підписаного в березні цього року, не виконані. Перший транш може бути виділений, як тільки угода з МВФ запрацює" – сказав чиновник.

Як писала "Реальна економіка", на відміну від російських політиків, які намагаються силою і відвертим тиском втягнути Україну до МС, представники Заходу, які теж хочуть бачити Україну в своїй зоні впливу, діють спокійно, але куди більш ефективно.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 липня 2020, 20:37

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.