Грошова база Японії збільшилась до рекордного рівня за всю історію країни

Кількість доступних до використання грошей в Японії на кінець жовтня зросла до найбільшого в історії рівня в 189,81 трильйона ієн, що більше 1,9 трильйона доларів.

Про це повідомляє ІТАР-ТАСС, посилаючись на центральний Банк Японії.

ЦБ країни проводить агресивну політику накачування ліквідності в економіку для того, щоб подолати тенденцію до дефляції, яка сковує ділову кон'юнктуру.

Грошова база включає готівку в обороті і кошти на поточних рахунках приватних фінансових компаній у центробанку.

У Японії вона збільшується вже восьмий місяць поспіль. Накачування грошей в економіку центробанк здійснює шляхом купівлі державних облігацій та інших цінних паперів.

Таким чином ЦБ прагне вивести інфляцію в країні на рівень 2% на рік, що покликане пожвавити кон'юнктуру, дати поштовх зростанню інвестицій і доходів населення.

У квітні цього року японський центробанк ухвалив рішення за два роки подвоїти грошову базу в країні.

З цією метою він має намір щорічно вливати в економіку по 60-70 трлн ієн, а це приблизно 600-700 мільярдів доларів. До кінця майбутнього року грошова база в Японії повинна в результаті вийти на рівень 270 трильйонів ієн, це близько 2,7 трильйона доларів.

Як повідомлялось, державний борг Японії наприкінці червня вперше в історії перевищив квадрильйон ієн, опинившись на позначці 1008 трильонів (10,46 трильйона доларів).Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 23 жовтня 2020, 10:36

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.