Росія погодилась, щоб Україна приєдналась до деяких угод МС

Росія готова розглядати пропозиції України щодо приєднання до деяких договорів Митного союзу, що дозволить Україні зберегти російський ринок для продукції машинобудування та інших галузей своєї економіки.

Як повідомляє УНІАН, про це в кулуарах Міжнародного економічного форуму в Києві заявив представник України в Євразійській економічній комісії Віктор Суслов.

"Радник президента РФ Сергій Глазьєв заявив, що Росія готова розглядати пропозицію України про приєднання до окремих угод Митного союзу", - сказав Суслов.

Він також додав, що "це нове слово, бо досі на найвищому рівні й на всіх переговорах, які були між прем'єрами і президентами України та Росії, ця можливість заперечувалася".

За словами Суслова, тут можна привітати прем'єр-міністра України Миколу Азарова, який цю ідею давно й послідовно відстоював.

"Тут є певний шанс для покращення відносин між Росією та Україною", - сказав Суслов.

Він зазначив, що однією з перших таких угод може стати Угода між країнами-членами Митного союзу про подолання технічних бар'єрів із країнами-членами СНД, які не є членами МС.

"Таку угоду було прийнято в грудні 2012 року, й вона передбачає процедуру приєднання до окремих технічних регламентів Митного союзу. Якщо ми рушимо в цьому напрямку, то поставки за виробничою кооперацією й ринки для машинобудування і багато інших ринків вдасться зберегти", - підкреслив Суслов.

При цьому він не сказав, як скоро можливе приєднання України до вказаної угоди.

Суслов нагадав приклад, коли російська митниця зупинила імпорт продукції Луцького підшипникового заводу для російського заводу "КамАЗ" і, таким чином, зупинила головний конвеєр "КамАЗу".

"КамАЗ" зазнав більших збитків, ніж Луцький завод. Торгові війни недопустимі", - підкреслив Суслов.

Як повідомлялось, у вересні прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив якнайшвидше опрацювати питання приєднання України до Договору про усунення технічних бар'єрів у взаємній торгівлі між країнами Митного союзу (МС) і державами-учасницями СНД, які не є членами МС.

Також повідомлялось, що Митний союз прийняв рішення, яке може ускладнити життя українським експортерам.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 17 січня 2021, 17:19

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.