Україна закуповуватиме мінімально-необхідні обсяги газу для життя країни - Бойко

Віце-прем'єр України Юрій Бойко заявив, що українська сторона, у разі продовження використання формального підходу російською стороною, мінімізує закупівлі російського газу і буде закуповувати обсяги необхідні виключно для своїх потреб.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"У жовтні для комунальної сфери ми фактично використовували обсяги, які знаходяться в наших сховищах, і ми не плануємо брати у "Газпрому" великих обсягів газу. Вони будуть не великі, на це нам грошей вистачить. І надалі, якщо такий формальний підхід буде з боку наших партнерів, ми також будемо підходити з точки зору тільки забезпечення власної комунальної сфери, а забезпечення підтримки в пікові режими - транзиту з боку НАК для "Газпрому" - це вже буде завдання, яке ми будемо проводити факультативно", - сказав Бойко.

Бойко також сказав, що "Нафтогаз" за час дії контракту, підписаного екс-прем'єр- міністром Юлією Тимошенко, скоротила обсяги закупівлі газу у російського "Газпрома" в чотири рази.

"Ми відкрили ринки для приватних компаній - як західних, так і східних, - і за рахунок цього як держава в особі НАК "Нафтогаз України " скоротила закупівлю газу у російського "Газпрому " за контрактом, який підписав попередній уряд на чолі з Юлією Тимошенко. Ми скоротили закупівлю газу за цим контрактом ... Приблизно в чотири рази" , - сказав він.

За словами Бойка для України вкрай важливо таке скорочення.

"Чим більше ми будемо закуповувати газу за цим контрактом, тим більше втрат буде нести наша економіка", - пояснив він.

Як повідомлялось, при нинішніх темпах збору коштів з ТКЕ повністю погасити борги за спожитий у серпні газ "Нафтогаз" зможе не раніше 15 грудня.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 грудня 2020, 22:22

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.