Україна сплатила більше 20% боргу за російський газ - Ставицький

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький повідомив, що НАК "Нафтогаз України" погасила понад 20% боргу російському ВАТ "Газпром" за поставки природного газу в серпні, що становив 882 мільйони доларів.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"На сьогодні ми вже вийшли більш ніж на 20%", - сказав він на брифінгу в уряді в четвер, відповідаючи на питання про рівень погашення боргу.

Ставицький зазначив, що борг перед "Газпромом" склався внаслідок закупівель Україною у "Газпрому" додаткових обсягів газу для закачування його в ПСГ, як просила про це російська сторона.

"Тобто ті обсяги, які ми додатково закуповуємо, вони в першу чергу йдуть на користь обом сторонам", - сказав міністр, зазначивши, що ці обсяги дозволять здійснювати транзит природного газу до європейських країн в пікові періоди.

Раніше "Газпром" повідомив, що 30 жовтня "Нафтогаз України" сплатив 50 мільйонів доларів, 31 жовтня - 9 мілйьонів доларів, 1 листопада - 10 мілйьонів доларів, 4 листопада - 6,2 мільйони доларів.

До ранку 6 листопада борг "Нафтогазу", за словами заступника голови правління компанії Вадима Чупруна, скоротився до 806 мільйона доларів, а до середини дня - до 792 мільйони доларів.

Слова Ставицького означають, що до теперішнього часу він становить менше 705,6 мільйона.

Як повідомлялось, при нинішніх темпах збору коштів з ТКЕ повністю погасити борги за спожитий у серпні газ "Нафтогаз" зможе не раніше 15 грудня.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 03 грудня 2020, 9:03

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.