Глава зернової асоціації: Україна - постачальник №1 зерна до ЄС

Цього року в Україні буде зібрано рекордний за роки незалежності врожай зернових - до 58 мільйонів тонн, відповідно рекордними будуть і експортні поставки зерна - до 30 мільйонів тонн.

При цьому, як зазначив в інтерв'ю Forbes гендиректор Української зернової асоціації Володимир Клименко, поставки до ЄС становлять до 10 мільйонів тонн, що робить Україну найбільшим експортером зерна до Євросоюзу.

"За чотири місяці експортовано близько 10 мільйонів тонн зерна. Щоб вийти на 30 мільйонів тонн за сезон, потрібно експортувати по 3 мільйони тонн на місяць", - зазначив Клименко.

Він додав, що план буде виконано, оскільки "можливості України за обсягами експорту - 3,4-3,5 мільйона тонн на місяць".

За його словами, це сталось завдяки тому, що "Укрзалізниця" змогла збільшити обсяги перевезень зернових завдяки відновленню більше 1000 вагонів зі свого рухомого складу.

Глава УЗА також підкреслив, що Україна наразі "постачальник №1 зерна до Євросоюзу".

"За минулий сезон експортували туди близько 10 мільйонів тонн зерна і олійних. Іспанія - наш найбільший споживач на цьому ринку", - зазначив Клименко.

Він також додав, що в разі підписання угоди про зону вільної торгівлі з ЄС серйозних змін в обсязі поставок не відбудеться, натомість простіше стане завозити сільгосптехніку.

"Основна вигода в тому, що "обнулити" мита на техніку, обладнання. Зараз, купуючи, наприклад, трактор німецького виробництва за 200 000 євро, потрібно заплатити мито 15%, це 30 000 євро. Тепер це буде дешевше. В масштабі галузі це колосальні гроші", - зазначив Клименко.

Раніше повідомлялось, що Українська зернова асоціація і п'ять інших великих аграрних асоціацій попросили уряд дозволити використання в Україні насіння генетично модифікованих сільгоспкультур.

Також повідомлялось, що в МінАПК прогнозують, що в Україні збір зерна може зрости до 80 мільйонів тонн, а експорт - до 50 мільйонів.

Як відомо, внутрішні потреби в зерні України становлять близько 28 мільйонів тонн.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 квітня 2021, 18:53

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.