"Нафтогаз" більше не планує значні закупки газу у "Газпрому" - Бойко

"Нафтогаз України" більше не планує цього року закуповувати значні обсяги газу у "Газпрому", а буде використовувати газ, закачаний в підземних сховищ (ПСГ).

Про це пише "Комерсант-Україна" з посиланням на слова віце-прем'єра Юрія Бойка.

Як зазначив Бойко, вже в жовтні Україна почала відбір газу з для постачання комунальних підприємств з ПСГ.

"Ми будемо підходити з точки зору тільки забезпечення власної комунальної сфери, а забезпечення підтримки в пікові режими транзиту для "Газпрому" - це вже буде завдання, яке ми будемо виконувати факультативно", - заявив Бойко.

В той же час, як зазначає видання, якщо ПСГ спорожніють, це створить ризики для транзиту російського газу до Європи у разі аномальних холодів або аварій на газопроводі.

Однак, поки що ситуація виглядає стабільною, додає видання.

Як повідомило джерело видання в "Укртрансгазі", в жовтні з ПСГ було відібрано 2,1 мільярда кубометрів, але водночас закачано 2,5 мільярда кубометрів газу, збільшивши запаси до 19,3 мільярда кубометрів.

За словами співрозмовника видання, цих запасів цілком вистачить, щоб перезимувати.

Як повідомлялось, за версією "Газпрому", Україна повинна заплатити за жовтневий газ 1,355 мільярда доларів. Причому, вчора сплив останній день виплат.

Однак, у "Нафтогазі" зазначили, що закупили в жовтні тільки незначні об'єми газу, які будуть коштувати 15 мільйонів доларів.

Як відомо, за серпневий газ Україна заборгувала 882 мільйони доларів й сплачує пеню в 6% річних - по 145 тисяч доларів щоденно.

У вересні Україна імпортувала газу на 1,167 мільярда доларів (близько 4,4 мільярда кубометрів, але цей газ оплачений).

У січні-вересні Україна імпортувала газу з Росії на загальну суму 7,014 мільярда доларів (19,7 мільярда кубометрів газу).

Як повідомлялося, Україна в 2012 році скоротила споживання газу на 7,6% (на 4,5 мільярда кубометрів) порівняно з 2011 роком - до 54,8 мільярда кубометрів.

Транзит газу територією України в 2012 році скоротився на 19,1% (на 19,9 мільярда кубометрів) порівняно з 2011 роком - до 84,3 мільярда кубометрів.

Імпорт газу в країну минулого року скоротився на 26,5% (на 11,9 мільярда кубометрів) порівняно з 2011 роком - до 33 мільярдів кубометрів.

Затверджений урядом прогноз імпорту Україною в 2013 році газу становить 27,3 мільярда кубометрів.

Закупки газу в поточному році "Нафтогазом" від "Газпрому" очікуються в обсязі 18 мільярдів кубометрів, компанією Ostchem бізнесмена Дмитра Фірташа - 8 мільярдів кубометрів, закупки від RWE Supply & Trading GmbH - 1,3 мільярда кубометрів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 02 грудня 2020, 20:52

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.