Уряд стимулює видобуток вуглеводнів на важкодоступних родовищах

Кабінет Міністрів прийняв нормативний документ відбору інвестиційних проектів, направлених на видобуток вуглеводнів на важкодоступних родовищах.

Про це повідомляє прес-служба КМУ.

"Кабінет Міністрів України прийняв Порядок відбору та затвердження нових інвестиційних проектів, які передбачають нарощування видобутку вуглеводневої сировини на виснажених або важкодоступних родовищах", - йдеться у повідомленні.

Уряд також затвердив порядок здійснення контролю над виконанням таких інвестпроектів і Порядок визначення додаткових обсягів вуглеводневої сировини.

"Вони були розроблені Міністерством економічного розвитку і торгівлі з метою забезпечення реалізації положень Податкового кодексу і виконання завдань, передбачених Національним планом дій на поточний рік для впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, дія цих порядків поширюється на господарюючих суб'єктів, у статутному капіталі яких частка держави становить 25% і більше.

Документами, зокрема, передбачено, що перелік родовищ і ділянок надр, де можуть здійснюватися нові інвестпроекти, визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики в нафтогазовому комплексі.

Відбір проектів здійснює Міністерство енергетики та вугільної промисловості.

Додаткові обсяги вуглеводневої сировини, видобуті в рамках таких проектів, будуть оподатковуватися за пільговою ставкою 2% від вартості його додаткового видобутку.

Раніше повідомлялось, що уряд готує приватизацію "Іршанського державного гірничо-збагачувального комбінату" і "Вільногірського державного гірничо-збагачувального комбінату", які наразі перебувають в оренді у олігарха Дмитра Фірташа.

Як відомо, Україна дозволила міжнародним компаніям розробляти поклади сланцевого газу на своїй території.

Зокрема, на сході України вуглеводні видобуватиме компанія Shell, на заході - компанія Chevron, на шельфі - консорціумом на чолі з американською компанією ExxonMobil.

Крім того, на шельфі Чорного моря працюватимуть італійська Eni та французька EDF.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 07 березня 2021, 13:01

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.