В Рівненській області постане комплекс з переробки радіоактивних відходів

Кабінет Міністрів затвердив проект будівництва комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів на Рівненській АЕС.

Про це повідомляє прес-служба КМУ.

"Кабінет Міністрів на засіданні 7 листопада затвердив Проект будівництва комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів (РАВ) на Рівненській АЕС", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, мета проекту - підвищити рівень безпеки експлуатації Рівненської АЕС "шляхом впровадження передових інноваційних технологій з переробки РАВ".

Експерти зазначають, що проект зі створення комплексу переробки РАВ започатковано в 2007 році спільно з Єврокомісією в рамках програми "Інструмент співробітництва у галузі ядерної безпеки".

"Активна фаза робіт на РАЕС вже почалася. Наразі останні технічні характеристики будівництва погоджуються з представниками Єврокомісії, а також з експертами німецької RWE", - йдеться в повідомленні.

Комплекс включає ряд установок, що дозволять переробляти відходи, накопичені за час експлуатації енергоблоків Рівненської АЕС, а також поточні відходи атомно-енергетичної індустрії.

Крім Рівненської АЕС, такий комплекс паралельно впроваджується на Запорізькій АЕС.

На майданчики Рівненської та Запорізької АЕС має надійти вісім установок - по чотири на кожну станцію.

Загальна вартість поставленого обладнання становить близько 22 мільйони євро. Вартість спорудження одного комплексу урядом оцінюється в 250-300 мільйонів гривень.

Раніше повідомлялось, що уряд продовжив угоду з США про співпрацю в ядерній сфері, зокрема, щодо використання на українських реакторах палива американської Westinghouse.

Як повідомлялось, Україна почала будівництво заводу з виробництва ядерного палива в селищі Смоліно Кіровоградської області.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 17 січня 2021, 16:54

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.