Італійська Eni хоче відсудити у норвежців десять мільярдів за газ

Італійська нафтогазова компанія Eni зажадала у норвезької енергетичної Statoil відшкодувати їй 60 мільярдів норвезьких крон (близько десяти мільярдів доларів).

Про це повідомляє "Лєтна.ру".

Як стверджують у Eni, протягом останніх кількох років італійська сторона отримувала газ від Statoil за завищеною ціною.

Statoil відмовилися прокоментувати вимоги італійців, зазначивши, що незалежні експерти оцінять, наскільки вони справедливі", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, у серпні поточного року Eni почала судовий розгляд зі Statoil, намагаючись добитися перегляду газового контракту і знизити ціни на паливо.

У контракті сторін, підписаному в 1997 році, вартість газу була прив'язана до нафтових котирувань. У Eni вважають, що це положення потрібно переглянути.

Італійська енергокомпанія скаржиться, що переговори зі Statoil щодо цін на газ виявилися найважчими серед всіх постачальників Eni.

У серпні італійська компанія заявила, що домоглася перегляду цін від своїх основних постачальників - російського "Газпрому" і алжирської Sonatrach.

Як відомо, Eni спільно з Electricite de France видобуватимуть газ на українському шельфі Чорного моря.

Нещодавно уряд затвердив проект розпорядження про надання дозволу на видобуток нафти і газу на чорноморському шельфі цим компаніям.

Як заявляв міністр енергетики Едуард Ставицький, Україна до кінця цього року підпише угоду про розподіл продукції з видобутку вуглеводнів на чорноморському шельфі з консорціумом на чолі з Exxon Mobil , італійською Eni та французкою EDF .Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 лютого 2021, 1:03

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.