Київ хоче фінансово підтримати медиків на 1,76 мільярда

На найближчому засіданні Київради у середу депутати мають проголосувати за програму стимулювання столичних медиків до 2016 року загальною вартістю 1,76 мільярда гривень.

Про це пише "Комерсант-Україна".

Як зазначається, в програму включено оплата частини вартості житла для сімейних лікарів, муніципальні надбавки і безкоштовний проїзд для медпрацівників тощо.

Директор департаменту охорони здоров'я КМДА Віталій Мохорєв пояснив, що прийняття цього документу систематизує вже існуючі стимули.

"Ми хочемо закріпити їх програмою, щоб вони стали обов'язковими платежами, і в майбутньому не було ніяких перебоїв. На сьогодні ж їх виплата залежить тільки від доброї волі адміністрації та можливостей бюджету", - підкреслив він.

Як зазначається, більшу частину з 1,76 мільярда планується направити на муніципальні надбавки до окладів лікарів. Зокрема, на 20% доплату медикам амбулаторно-поліклінічних та лікувально-профілактичних закладів піде 1,42 мільярда гривень.

"Вперше бонус отримають також працівники швидкої допомоги - на надбавку в 50% від посадового окладу перерахують майже 195 мільйонів гривень", - пише видання.

Крім того, програма розширює категорію медпрацівників, які зможуть безкоштовно їздити у комунальному транспорті в робочі дні - така можливість з'явиться у сімейних лікарів та їх медсестер.

А при підписанні молодими медпрацівниками контракту на десять років вони отримають доступ до пільгових квартирах за програмою "Доступне житло".

Втім, на цю статтю витрат передбачається витратити тільки 14,4 мільйона гривень.

Мохорєв нагадав, що зараз в Києві близько 500 сімейних лікарів, а до 2019 року за програмою реформування медичної сфери в Києві мають підготувати близько 2 тисячі таких фахівців.

"Але наше завдання, дійсно, не стільки залучити, скільки хоча б утримати працюючих лікарів", - додав він.

Президент Всеукраїнського лікарського товариства Олег Мусій вважає дану ініціативу "рятувальним колом" для столичної медицини, адже дефіцит медичних працівників становить близько 20% (особливо це стосується сімейних лікарів).

"Молодь не йде працювати на оклад в 1200 гривень, левова частка співробітників - передпенсійного та пенсійного віку", - зазначив Мусій.

Як повідомлялось, Міністерство охорони здоров'я 1 листопада закупило 1309 автомобілів швидкої допомоги на загальну суму 860 мільйонів гривень.

Також повідомлялось, що МОЗ планує введення загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування з 2017 року.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 квітня 2021, 4:35

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.