"Укрспецекспорт" відхрещується від нелегального продажу зброї у Лівію

Повідомлення ряду зарубіжних ЗМІ про затримання в Греції судна Nour M з українським військовим вантажем і супутні інформаційні маніпуляції з приводу поточного військово-технічного співробітництва України і Лівії є безпідставними і носять провокаційний характер, вважають в державній компанії "Укрспецекспорт".

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на прес-службу державної компанії.

Згідно з заявою прес-служби компанії, її дочірнє підприємство ДП ГВТІФ "Укрінмаш" на підставі відповідного висновку Державної служби експортного контролю України уклало контракт на постачання для потреб Міноборони Лівії майна військового призначення.

"Міністерство оборони держави Лівія, як кінцевий користувач військового майна, надало українській стороні відповідний сертифікат. Цей документ легалізований консульською департаментом МЗС Лівії та консульським відділом Посольства України в цій країні", - зазначають в держкомпанії

У компанії кажуть, що судно для транспортування надане компанією - замовником. Після завантаження військового майна на борт право власності на вантаж перейшло компанії-замовнику.

"Будь-які довантаження військового майна, крім зазначеного, на території України не здійснювалися. Фактична вантаж судна повністю відповідає обсягам, зазначеним у відповідних дозвільних документах " – спростовує інформацію прес-служба компанії.

В "Укрспецекспорті" також зазначили, що всі дії з реалізації контракту здійснені в жорсткій відповідності з національним та міжнародним законодавством, а український спецекспортер повністю виконав правові вимоги, встановлені РБ ООН у частині здійснення ВТС з державою Лівія.

Як відомо, берегова охорона Греції затримала в Егейському морі суховантаж Nour M, що йшов під прапором Сьєрра-Леоне з України і перевозив велику кількість зброї та вибухових речовин без відповідних документів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 18 червня 2019, 10:49

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.