Бюджет ЄС на 2014 рік скоротився майже на 10%

Єврокомісія, Рада ЄС і Європарламент після двох років переговорів погодили бюджет співтовариства на 2014 рік на рівні 135,5 мільярда євро.

Про це повідомляє ІТАР-ТАСС, посилаючись на поширену заяву ради ЄС.

Ці переговори зайняли настільки тривалий час, оскільки бюджет ЄС на 2014 рік входить в переговорний блок з перспективного бюджету спільноти на 2014-2020 роки.

Бюджет Євросоюзу вперше в історії скоротився відразу на 9,4% порівняно з поточним роком. Це стало дзеркальним відображенням політики бюджетної дисципліни, проведення якої від країн Євросоюзу вимагає Брюссель.

У відповідь країни, які є чистими донорами бюджету ЄС, тобто отримують з європейських фондів та програм менше грошей, ніж у них вносять, відмовилися виконувати вимогу Європарламенту і Єврокомісії про продовження традиційного розширення бюджету ЄС, зажадавши від Брюсселя "стримати свої апетити в період кризи".

У ході найважчих переговорів Рада ЄС з економіки та фінансів, що складається з міністрів 28 країн співтовариства, погодилась лише на незначну поступку, підвищивши свої сумарні внески до бюджету на 0,5 мільярда у порівнянні з первісно запропонованою країнами сумою в 135 мільярдів євро.

Також остаточно зафіксовано рішення про надання країнами ЄС додаткового фінансування бюджету 2013 року, щоб закрити бюджетну дірку в 11,6 мільярда євро.

Втім, це чисто формальна угода, оскільки більша частина цієї суми вже внесена.

За підсумками сьогоднішніх домовленостей, Європарламент, нарешті, зможе проголосувати в рамках майбутньої сесії в Страсбурзі 19-20 листопада за проект бюджету на 2014 рік і перспективний семирічний бюджет на 2014-2020 роки, який вперше в історії спільноти містить структурний дефіцит.

Як повідомлялось, Європейська комісія пропонувала Раді ЄС та Європарламенту збільшити бюджет Євросоюзу з урахуванням приєднання Хорватії.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 26 лютого 2021, 12:08

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.