Президент розкритикував роботу кількох міністерств через проблеми в економіці

Президент Віктор Янукович незадоволений роботою ряду міністерств щодо відновлення економіки і має намір дати доручення уряду негайно виконати рішення, напрацьовані під час зустрічі з підприємцями.

Про це повідомляє прес-служба президента за підсумками зустрічі глава держави з представниками Українського союзу промисловців та підприємців і Федерації профспілок України.

"Ці доручення зараз вже підуть Кабінету Міністрів, і я попередив Азарова, щоб завтра вже на уряді все це було розглянуто. Завтра, негайно", - сказав президент.

За його словами, якщо подивитись на спад виробництва, то він найбільше відбувся в експортоорієнтованих галузях економіки.

Однак, на його думку, проблеми в економіці викликані не лише світовою економічною кризою, а й незадовільним керівництвом Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

"Програма активізації економіки не запущена. Наслідок - не передбачено ті заходи, які, я сказав би, пом'якшили б негативні наслідки", - сказав президент.

Крім того, Янукович розкритикував діяльність Мінрегіонбуду і Мінпромполітики.

Як зазначається, під час зустрічі президент вимагав також до кінця року погасити борги із заробітної плати.

"Якщо найближчим часом ці борги не будуть погашені, я дійду до кожного виконавця, починаючи з міністрів і до регіонів", - сказав він.

В свою чергу голова профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості Василь Мойсюк під час зустрічі зазначив, що представники профспілки досі не змогли зустрітися з главою Мінпромполітики.

А голова наглядової ради "Крюківського вагонобудівного заводу" Володимир Приходько під час зустрічі зазначив, що Кабінет Міністрів має допомогти виробнику залізничного транспорту у вирішенні питання імпорту продукції до Російської Федерації.

Як зазначають в прес-службі президента, напередодні, 11 листопада голова ФПУ Юрій Кулик звернувся до президента з листом.

В ньому він зазначив, що "до Федерації профспілок України надходять численні звернення від профспілкових організацій, членів профспілок, у яких висловлюється глибока стурбованість погіршенням протягом останніх місяців економічного стану підприємств через ускладнення виробничих зв'язків з партнерами, зокрема в Російській Федерації та інших країнах СНД".

З листом до президента звернувся також глава УСПП, народний депутат Анатолій Кінах.

Він зокрема зазначив, що "у зв'язку з призупиненням РФ сертифікатів на постачання продукції транспортного машинобудування зупиняються такі підприємства як "Азовмаш", Стахановський вагонобудівний завод, "Дніпровагонмаш", "Крюківський вагонобудівний завод". Аналогічні проблеми виникли на підприємствах кондитерської галузі (Вінниця, Маріуполь тощо). Через від'ємну зовнішню кон'юнктуру зупинилися підприємства хімічної галузі (Сєвєродонецьк, Черкаси, Рівне тощо)".

За його словами, в цілому спад виробництва в машинобудуванні в січні-вересні 2013 року склав 13,6%, хімічної промисловості - 19,6%.

Як відомо, останнім часом Росія чинить тиск на країни пострадянського простору, намагаючись перешкодити їх зближенню з ЄС.

Зокрема, російська митниця з 14 серпня посилила контроль за вантажами практично усіх українських експортерів.

Федерація роботодавців України тоді оцінила можливі втрати експортерів до кінця року в 2,5 мільярда доларів.

Євросоюз засудив такі дії Росії, через що та змушена була припинити блокування українських товарів.

Однак, російська сторона заявила, що після початку функціонування зони вільної торгівлі між Україною і ЄС всі українські товари, що поставляються на ринок країн Митного союзу, перевірятимуться на кордоні.

Як відомо, товарообіг між Україною і Росією цьогоріч скоротився на 20%.

За оцінками експертів, загалом торгова війна Росії обійдеться Україні в 3,5 мільярда доларів до кінця року.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 31 травня 2020, 16:14

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.