Кабмін віддав НКЦПФР 25% акцій новоствореного депозитарію

Кабінет міністрів України визначив в якості органу управління державною часткою в статутному капіталі Центрального депозитарію України Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на розпорядження Кабміну від 7 листопада 2013 року.

14 жовтня 2013 набув чинності закон про депозитарну систему , який передбачає поділ розрахунково-клірингової функції та депозитарного обліку раніше поєднаним комерційним депозитарієм - ВДЦП - і його конкурентом - підконтрольним державі НДУ.

Закон передбачає створення єдиного центрального депозитарію на базі НДУ, тоді як Нацбанк вирішив створити Розрахунковий центр на базі ВДЦП.

Нацбанку в НДУ в результаті збільшення в 2012 році статутного капіталу в 3,4 рази - до 103,2 мільйона гривень належить 25 % акцій, його пенсійному фонду - 10,979 %, державним Ощадбанку та Укрексімбанку - відповідно 25% "мінус" 1 акція і 9,98%.

При цьому пряма частка держави зменшилася з 86 % до 25 %.

Як писала "Реальна економіка", в українській індустрії цінних паперів жовтень 2013 року запам’ятається як час впровадження нових стандартів зберігання та обслуговування обігу фондових цінностей.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 листопада 2020, 22:06

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.