Нацбанк витратив $300 млн з резервів на підтримку гривні

Подорожчання долара на міжбанку минулого тижня змусило Національний банк вийти на ринок з великим продажем валюти.

Як повідомляє "Комерсант- Україна " , центробанк продав ринку приблизно $ 250-300 млн , щоб стабілізувати ситуацію.

"Нацбанк не хоче , щоб курс занадто збільшився, і в таких випадках відразу ж виходить на ринок з інтервенціями . Тому минулого тижня він продавав валюту зі своїх резервів за гривню ", - розповів скарбник Авант- банку Дмитро Власов.

Учасники ринку вважають, що така ситуація може повторитися не одного разу, так як Нацбанк сам визначає для себе критичний рівень вартості іноземної валюти на міжбанк, після якої ринок потребує валютної підживлення.

" Якби Нацбанк не проводив інтервенції , то курс пішов би ще вище. Однак гривня має повернутися в систему вже на цьому тижні. Швидше за все , подібні ситуації можуть повторитися , оскільки Нацбанк не збирається допускати зростання курсу і ще буде виходити з валютними інтервенціями до кінця року" , - прогнозує Власов.

Нагадаємо , золотовалютні резерви Національного банку України в жовтні скоротилися на $ 1 млрд до $ 20,632 млрд. В даний час вони знаходяться на рівні кінця 2006 року.Коментарі

Додати коментар


Бакушев

Уровень ЗВР сокращался соответственно тому, как мы выплачивали долг перед МВФ. И об этом заранее было известно. Но вот перед кризисом у нас были полные резервы, и что, уберегло Украину это от экономических потрясений? Так что не в этой цифре заложена стабильность.

ГОЛОВНЕ на 06 липня 2020, 12:47

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.