Statoil відмовилася від прив'язки цін на газ до нафти в Північній Європі

Норвезька державна нафтогазова корпорація "Statoil" відмовилася від ув'язки цін по північноєвропейським газових контрактів з ціною на нафту. Про це повідомляє "The Financial Times" Замість цього ціни будуть прив'язані до вартості газу на ключових розподільних вузлах в регіоні.


Дане рішення, як пише видання, буде позитивно сприйнято як серед чиновників Єврокомісії у Брюсселі, так і в компаніях - великих споживачах газу. Вони ведуть боротьбу за скасування прив'язки цін на газ і нафту протягом вже декількох років.


Італійська нафтогазова компанія Eni зажадала в суді у Statoil відшкодувати їй 60 мільярдів норвезьких крон (близько десяти мільярдів доларів) за те , що та поставляла їй газ за завищеною ціною. Варто відзначити , що прив'язка до цін на нафту існувала в контракті між Statoil і Eni , підписаному ще в 1997 році.


Боротьба за скасування нафтової індексації має своєю метою істотно знизити ринкові ціни в Європі. Природний газ істотно подешевшав після того, як США різко збільшили свій видобуток сланцевого газу в кінці 2000- х років. У той же час в Європі складається ситуація, коли газ коштує істотно дорожче, ніж в інших частинах світу.


Statoil є другим за значимістю постачальником газу до європейських країн. Лідером ринку залишається "Газпром", який раніше вже пішов на поступки для "Eni", погодившись знизити ціни. "Eni" і "Газпром" є партнерами в будівництві газопроводу "Південний потік".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 31 травня 2020, 15:52

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.