Україна може збільшити експорт с/г продукції до ЄС на 20% після створення ЗВТ – експерт

Україна може збільшити експорт агропродовольчої продукції до Європейського Союзу на близько 20% після того як буде створено з країнами Європи зон вільної торгівлі. Про це повідомив перший заступник директора з наукової роботи Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Сергій Кваша, передає УНН.

"Створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ПВЗВТ) між ЄС та Україною матиме позитивні наслідки для національного аграрного сектору", – поінформував Сергій Кваша.

За його словами, внаслідок створення ПВЗВТ буде скасовано більшість тарифів. Однак характер їх зниження в ЄС та Україні буде різним. ЄС у межах квоти скасує більшість ввізних мит одразу ж після набуття чинності ПВЗВТ, однак широко застосовуватиме тарифні квоти. Україна скорочуватиме тарифи поступово і збереже ненульові ставки ввізних мит на окремі товари, але застосовуватиме тарифні квоти лише до кількох товарних груп.

Скорочення ввізних мит ЄС, незважаючи на застосування тарифних квот, призведе до зростання експорту агропродовольчої продукції України на близько 20%. За прогнозами Інституту, найбільше зросте експорт тютюнових виробів, зернових культур, м’яса та різних харчових продуктів. Скасування експортних мит Україною стимулюватиме також експорт насіння олійних культур.

На думку експерта, зниження українських імпортних мит призведе до зростання імпорту приблизно на 7%, переважно через збільшення поставок напоїв, олій та жирів рослинного і тваринного походження, м’яса та субпродуктів і цукру.Коментарі

Додати коментар


Аналитик

Это все чушь собачья!!! Экспсперт много думает, но не в том направлении. На с/х существуют квоты и определённые требования к качеству продукции, которые Украина не в состоянии обеспечить (попытка "Олейны" выйти на рынок ЕС), это раз. Два - с/х продукции Запада датируется государствами ЕС на 40%, а На Украине, приблизительно, на 7%. Это приведёт на Украине к вымиранию сельхозпроизводителя, который не выдержит конкуренции с фермерами ЕС

ГОЛОВНЕ на 04 серпня 2020, 2:59

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.