Страховка від ризику дефолту України подешевшала

В Україні страховка від дефолту, ризику девальвації національної валюти і ймовірність реструктуризації боргу подешевшала в понеділок відразу на 7,5%, повідомляє "Комерсант-Україна".

Котирування кредитно-дефолтних свопів України - вартість страховки від дефолту, ризику девальвації національної валюти і реструктуризації боргу - знизилися 18 листопада рекордними в нинішньому році темпами. Індикатор опустився відразу на 77 пунктів - до рівня 943 пункту. Зміна значення CDS було викликано корекцією вартості українських єврооблігацій.

"Прибутковість паперів з погашенням в 2023 р. знизився до 9,5% річних, в 2017 р. - до 10,5%, короткострокових єврооблігацій - до 12%". У вересні-жовтні прибутковість короткострокових боргових паперів сягала 14% річних, довгострокові - 10%", - розповів фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса.

Таке зниження вартості страховки від дефолту було самим стрімким в 2013 р. 15-16 жовтня, коли був відвернений дефолт США завдяки досягненню домовленості про підвищення ліміту держборгу, українські CDS сумарно за два дні опустилися на 85,8 пункту. Турбулентним був ринок і в середині червня: за 20-24 червня індикатор CDS підскочив на 172 пункту, втративши за наступні два дні 88,6 пункту. Тоді різкі стрибки прибутковості єврооблігацій країн були викликані заявою глави Федеральної резервної системи (ФРС) Бена Бернанке про прийдешнє скорочення QE3.

Причиною нинішнього зниження котирувань також стала заява представників ФРС про те, що американська економіка поки недостатньо сильна, і кількісне пом'якшення (QE) може продовжитися в колишньому обсязі". Інвестори розраховують на підтвердження цього у виступах голови ФРС Бена Бернанке і його колег вже на цьому тижні, а також чекають свіжих макроекономічних даних, які повинні підтвердити, що економіка США відновлюється повільно і нерівномірно.Коментарі

Додати коментар


Лоу

Если снижается доходность ЦБ, то растет надежность, а это верный признак улучшения рейтингов экономики, которая их выпускает на рынок. Стало быть, украинская экономика укрепила позиции и обозначила себя как безопасную с точки зрения обвальных рисков, это не может не радовать.

ГОЛОВНЕ на 14 квітня 2021, 16:22

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.