Україна в січні-вересні закупила ядерне паливо у Росії на $424 млн

Україна в січні-вересні 2013 року закупила свіже ядерне паливо (СЯП) на суму 423 912 млн доларів.

Повідомляє "Інтерфакс-Україна"

За даними Державної служби статистики, за цей період для українських АЕС закуповували паливо виключно російського виробництва.

За підсумками дев'яти місяців 2012 року Україна закупила СЯП на загальну суму $466 224 млн, зокрема у Росії - на $421 245 млн, у Швеції - на $44979 млн.

Оператором усіх чотирьох АЕС України є держпідприємство "НАЕК "Енергоатом", яке закуповує СЯП за контрактами з паливною компанією "ТВЕЛ" (РФ) і Westinghouse Electric Sweden AB (Швеція).

Призупинення постачань СЯП зі Швеції виробництва Westinghouse пов'язано з виявленими пошкодженнями ободів дистанційних решіток кількох паливних збірок Westinghouse, що експлуатують на Южно-Українській АЕС у дослідно-промисловому режимі. Причиною відмови збірок визнано несправності в їхній конструкції. Водночас твели і паливні елементи ТВС-W свою цілісність зберегли, недоліки конструкції були визнані некритичними.

У зв'язку з цим Westinghouse зобов'язаний доопрацювати конструкцію своїх збірок для їх подальшого постачання та експлуатації на АЕС НАЕК "Енергоатом".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 червня 2020, 19:49

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.