СКМ, Samsung і Volkswagen назвали найбільш корисними компаніями своїх країн

Група СКМ Рената Ахметова забезпечує майже 4% ВВП України, у фінансовому еквіваленті внесок становить 6,46 млрд доларів. Про це пише журнал "Російський репортер", який провів масштабне дослідження світового бізнесу за методикою Ernst&Young.

Повідомляє УНН.

Дослідження проводилося за такими критеріями, як частка компанії у ВВП країни, її внесок у формування фонду податку на прибуток, а також показники зайнятості населення, в тому числі і за рівнем доходів співробітників. З вибірки були виключені транснаціональні компанії, понад 50 % виробничих потужностей яких знаходиться за кордоном.

Метою дослідження було визначення користі, яку приносять найбільші компанії державам, в яких вони працюють.

За даними дослідження, компанією, яка зробила найбільш вагомий внесок у ВВП України, є СКМ з показником 6,46 млрд доларів (3,91% від ВВП). Це дозволило компанії зайняти третє місце в загальносвітовому заліку після норвезької Statoil (10,69 %) і російського "Газпрому" (+3,98%). Серед лідерів рейтингу також південнокорейська компанія Samsung, німецька Volkswagen і інші промислові гіганти.

За розміром виплаченого податку на прибуток в Україні беззаперечним лідером також є СКМ з показником в 1,15 млрд доларів, або 16,64% від загального фонду даного податку. Цей результат забезпечив компанії друге місце в світовому рейтингу після Statoil (44,76 % від загального фонду), дозволивши випередити "Газпром" (12,3 %).

При цьому, на думку видання, саме податок на прибуток є найважливішим критерієм з точки зору користі компаній для держав, оскільки є бюджетоутворюючим практично у всіх країнах.

"Кількість податків, заплачених компанією, - це її матеріальний внесок безпосередньо у розвиток суспільства, оскільки саме податкові гроші згодом інвестуються державою в створення інфраструктури, соціальну підтримку, розвиток освіти та охорону здоров'я.

Відповідно, заплачені податки - це показник соціальної цінності підприємства", - пише "Русский репортер".

Видання також зазначає, що великі промислово - сировинні компанії є більш корисними для своїх країн, ніж високотехнологічні.

"Хай-тек є полем глобальної конкуренції, а ось внутрішнє функціонування суспільства, будь воно тричі постіндустріальним, тут і зараз забезпечують компанії з традиційних галузей з відносно невеликою домішкою сектора фінансових послуг і торгівлі", - робить висновок видання.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 06 червня 2020, 16:59

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.