"Агротон" просить кредиторів про чергову реструктуризацію боргу

Українська аграрна група "Агротон" (Луганська область) у зв'язку з неможливістю обслуговувати свої зобов'язання просить утримувачів нот на 50 мільйонів доларів знов реструктуризувати вже реструктуризовану в серпні поточного року заборгованість з цінних паперів.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Агротон" заявляє , що у зв'язку зі зниженням операційних результатів у компанії недостатньо коштів для виплати чергового 8 - процентного купону за євробондами.

Згідно з повідомленням, цього року через несприятливі погодні умови компанія скоротила урожай пшениці більш ніж на чверть - до 102 тисяч тонн, соняшнику - майже в 1,9 разу, до 36,9 тисячі тонн.

В "Агротоні" відзначають, що ціни на цю продукцію істотно знизилися, що призвело до скорочення операційної виручки.

Зокрема , на пшеницю ціни знизилися з 202 доларів за тонну до 162 доларів за тонну, соняшник - з 432 доларів за тонну до 335 доларів за тонну.

"Це відобразилося на здатності компанії фінансувати операційну діяльність і обслуговувати свій борг" , - йдеться в повідомленні.

У 2013/2014 сільгоспроці компанія не виконала планів по сівбі озимої пшениці через затяжні дощі у вересні -жовтні. Посівні площі під цією культурою склали 38 тисяч гектарів, її очікувана врожайність - 2,5 тонн з гектара.

Як повідомлялося , в липні 2011 року компанія випустила дебютні трирічні єврооблігації на 50 мільйонів доларів зі ставкою купона 12,5 % річних , а в середині липня 2013 запропонувала реструктуризувати борг.

Зазначені дії емітент аргументував неможливістю вилучення грошових коштів зі своїх рахунків в одному з кіпрських банків і недостатністю операційного грошового потоку для виконання зобов'язань . У серпні власники євробондів затвердили програму реструктуризації.

"Агротон " працює на ринку з 1992 року. Спеціалізується на вирощуванні зернових і олійних культур, виробництві та реалізації продукції тваринництва.

Його земельний банк на кінець 2012 року становив 160 тисяч гектарів, скоротившись за рік на 11 тисяч гектарів.

Наприкінці жовтня 2010 року в ході IPO аграрна група "Агротон" розмістила 5,67 мільйона акцій (26,2 % статутного капіталу) і залучила PLN153 мільйонів (близько 56 мільйонів доларів).

Крім того, в липні 2011 року вона випустила дебютні трирічні єврооблігації на 50 мільйонів доларів зі ставкою купона 12,5 % річних.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 травня 2020, 4:59

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.