Українські тарифи на електрику – найнижчі в Європі

Україна посідає останнє місце серед 40 країн Європи за вартістю електроенергії для населення.

Про це повідомляє "Lb.ua".

За підрахунками експертів агентства "РИА Рейтинг", ціни в країні станом на листопад 2013 складають 1,12 рубля (менше 30 українських копійок) за кВт-год.

"В цілому ситуація в Україні багато в чому характерна для всіх пострадянських держав – низький рівень доходів населення зумовлює дуже високу чутливість до зростання тарифів на електроенергію. Як результат – держава регулює вартість електрики для своїх громадян в прагненні надати тим самим соціальну підтримку електорату", – йдеться в повідомленні агентства.

Для жителів країн Митного союзу ціни не набагато вище, ніж для українців. У Білорусі вони складають 1,93 рубля (близько 47 наших копійок), Казахстані – 2,21 рубля (54 копійки). У Росії електрику населенню продається по 2,58 рубля (63 копійки).

Найдорожче електрика в Європі обходиться для населення Данії – в перерахунку данці платять за кіловат близько 13,18 рубля (3,21 грн), що приблизно в 13 рази більше, ніж в Україні . У першу п'ятірку рейтингу також входять Німеччина (12,82 рубля, або 3,13 грн), Кіпр (12,12 рубля, або 2,96 грн), Ірландія (10,08 рубля, або 2,46 грн) та Італія (10,07 рубля, або 2,46 грн).

При цьому абсолютний рівень тарифів не відображає доступність електроенергії для населення. Найбільший обсяг електроенергії в середньому як і рік тому на одну зарплату можна придбати в Норвегії – 37,5 тис. кВт-год на місяць. На другому і третьому місцях по можливості не економити на кіловатах знаходяться Люксембург і Великобританія. У цих державах жителям на середні доходи доступно 18,5 і 15,9 тис. кВт-год на місяць відповідно.

Найменше електроенергії на місячну зарплату в даний час як і раніше можуть придбати жителі Республіки Молдова – тільки 1,7 тис. кВт-год. Для України, як і для Росії, цей показник відповідає середньоєвропейському – 9 тис. кВт-год на місяць на одну зарплату.Коментарі

Додати коментар


ольга

да, но мы платим за 180вт в сети а не за 220

Віктор

Якщо подивитись до графіку який додається до статті то висновок неправильний - на середню зарплату українець меже купити електроенергії стільки ж як і датчани.

ГОЛОВНЕ на 25 листопада 2020, 12:07

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.