Припинення євроінтеграції погіршує кредитоспроможність України, – Moody's

Міжнародне рейтингове агентство Moody's вважає, що припинення підготовки до підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом погіршує кредитоспроможність України.

Про це йдеться в звіті Moody's.

"Минулого четверга український уряд оголосив про призупинення підготовки до підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом на користь відновлення торгових відносин з Росією та іншими членами Співдружності Незалежних Держав", – йдеться у ньому.

На думку експертів Moody's, дане призупинення погіршить кредитоспроможність країни у зв'язку з ускладненням введення позитивних змін в економічній та інституційної сферах.

"Припинення підписання угоди з ЄС знижує можливість безпосередньої загрози зовнішньої позиції ліквідності України, але відсутність подальшої інтеграції в ЄС обмежує доступ України до європейського ринку і обмежує поліпшення конкурентоспроможності та енергоефективності", – наголошують автори документу.

Moody's припускає, що якщо Україна не підпише угоду про асоціацію, Росія може надати Україні пряме зовнішнє фінансування (через російські держбанки), а також підтримати зовнішню ліквідність країни шляхом зниження ціни на газ або полегшення доступу українських компаній і підприємств на російський ринок.

Крім того, рейтингове агентство вважає, що угода з Міжнародним валютним фондом все ще є актуальним для України, хоча уряд країни налаштоване на його підписання менше, ніж раніше у зв'язку з необхідністю запровадження політично непопулярних реформ.

Раніше інше міжнародне рейтингове агентство Fitch повідомило, що рішення Кабінету міністрів про призупинення підготовки до підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом матиме змішаний ефект, і агентство не має наміру переглядати рейтинги країни.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 жовтня 2020, 13:17

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.