Європейським НПЗ пророкують масові закриття

Країни, що розвиваються, захоплюють ринок нафтопереробки, нарощуючи потужності, тому в найближчі 20 років під загрозою закриття виявиться значне число НПЗ, істотна частина яких знаходиться в Європі.

Про це заявив старший економіст Міжнародного енергетичного агентства (IEA) Фатіх Бірол, повідомляє "Нафтотранспортна територія" з посиланням на Reuters.

Виступаючи на конференції в Осло, Фатіх Бірол, зокрема, зазначив, що значне число НПЗ в Європі вже зупинені або працюють з неповним завантаженням, водночас Індія і Китай все більше віддають перевагу імпортувати нафту, а країни Близького Сходу підвищують експорт нафтопродуктів.

«Зростає частка газоконденсату, що надходить на ринок як побічний продукт видобутку газу. На ринку нафтопереробки вже є вільні і невикористовувані потужності і, крім цього, будуються додаткові потужності, особливо в країнах, що розвиваються. Я вважаю, що в найближчі 20 років під загрозою закриття виявиться значне число НПЗ, істотна частина яких знаходиться в Європі», – заявив Бірол.

Переробники в Європі закриваються через зниження попиту на бензин на зовнішніх ринках і поставок дизельного палива з США та Азії. У жовтні обсяг нафтопереробки в Європі знизився на 6% в порівнянні з жовтнем минулого року. За оцінками фахівців, з 2009 року загальна потужність європейських переробників знизилася на 2 млн барелів на добу, і більше всіх варто турбуватися старим НПЗ, розрахованим на експорт бензину.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 липня 2020, 22:43

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.