Янукович активізує підписання угоди про стратегічне партнерство з РФ

Україна має намір активізувати підписання угоди про стратегічне партнерство з Росією, заявив президент Віктор Янукович сказав в інтерв'ю журналістам українських телеканалів.

Про це повідомляють "Українські новини".

Глава держави зазначив, що останні три з половиною роки у відносинах України й Росії було протистояння, і тепер потрібно з урахуванням реалій, що склалися в економіці України, і дотримуючи інтересів України виходити на інший рівень відносин з Росією.

Він додав, що пропозиції, які останнім часом надходили з боку Росії, були неприйнятні, що стало однією із проблем, яку відклали підписання угоди про стратегічне партнерство.

"Ця угода існує, вона діє, але настав час – її потрібно обновити обов'язково, таки настав час... Потрібно це розблокувати", – сказав Янукович.

Він зазначив, що за результатами переговорів із президентом Росії Володимиром Путіним вони дійшли висновку, що для відновлення стратегічного партнерства необхідно переконатися, що угода про зону вільній торгівлі з ЄС не суперечить розвитку відносин України та Росії.

Також, з його слів, за результатами цих переговорів сторони в протоколі зазначили, що ціна на газ для України не відповідає ринковим підходам, і це питання вимагає врегулювання.

Янукович висловив згоду відновити доступ Росії до споживчого ринку України з газу у разі його прийнятної ціни.

Разом з цим він зазначив, що Україна купує в Європи газ за ціною $370-380 за 1 тис. куб. м, і буде купувати його в Росії у разі дешевшої ціни.

Зокрема, на думку Януковича, ціна газу, що поставляється Росією, для України не має бути вища $300 за 1 тис. куб. м.

Зі слів Януковича, вони з Путіним також обговорювали питання прокачування газу, резерв у газових сховищах на випадок холодної зими для стабільної поставки газу в Європу.

Янукович також назвав актуальним відновлення конструктивного співробітництва з Росією в області літакобудування.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 серпня 2022, 10:33

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.